PŚ w Sztokholmie: wygrana Shiffrin i Strassera w slalomie równoległym

PŚ w Sztokholmie: wygrana...
Amerykanka Mikaela Shiffrin i Niemiec Linus Strasser zwyciężyli slalom równoległy - odbywające się z stolicy Szwecji zawody z cyklu city event, zaliczane do alpejskiego Pucharu Świata.

Liderka klasyfikacji generalnej Mikaela Shiffrin pokonała kolejno Adeline Baud Mugnier, Marie-Michele Gagnon i Fridę Hansdotter, by w finale zmierzyć się z Veroniką Velez-Zuzulovą. Walka o trzecie miejsce rozstrzygnęła się między Hansdotter i Niną Loeseth. Wyścig zakończył się wygraną Norweżki, Hansdotter nie dojechała do mety podczas drugiego przejazdu.

Wśród mężczyzn triumfował Linus Strasser. Pierwsze w karierze, niespodziewane zwycięstwo odniósł, pokonując najpierw Henrika Kristoffersena i Stefano Grossa. Na półmetku rywalizacji Niemiec zmierzył się z  Mattiasem Harginem, a w finale stanął na starcie obok Alexisa Pinturault. Przed własną publicznością walkę o miejsce trzecie wygrał Hargin, pokonując Brytyjczyka Dave'a Rydinga.

Zawodnicy przenoszą się teraz do szwajcarskiego Sankt Moritz, gdzie 6 lutego rozpoczną się mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim.  

Wyniki kobiet:

1. Mikaela Shiffrin (USA)
2. Veronika Velez-Zuzulova (Słowacja)
3. Nina Loeseth (Norwegia)
4. Frida Hansdotter (Szwecja)

Pełne wyniki

Wyniki mężczyzn:


1. Linus Strasser (Niemcy)
2. Alexis Pinturault (Francja)
3. Mattias Hargin (Szwecja)
4. Dave Ryding (Wielka Brytania)

Pełne wynikiZobacz także:
PŚ w Crans-Montanie: Shiffrin wygrywa kombinację, mała Kryształowa Kula dla Stuhec PŚ w Kvitfjell: Fill najszybszy w supergigancie PŚ w Kvitfjell: triumf Jansruda w zjeździe PŚ w Crans-Montanie: Brignone triumfuje w kombinacji, Gąsienica-Daniel w "30"! PŚ w Kvitfjell: Kline zwycięzcą zjazdu MŚ w St. Moritz: złoty medal Shiffrin w slalomie

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |