PŚ w Toblach: ósme miejsce Staręgi w sprincie techniką dowolną!

PŚ w Toblach: ósme...
Kolejny weekend Pucharu Świata w biegach narciarskich to dwa dni rywalizacji sprinterów w austriackim Toblach.

Wśród panów różnica między zwycięzcą, a drugim miejscem była jeszcze mniejsza. Sindre Bjoernestad Skar o 0,03s wyprzedził Simeona Hamiltona z USA. Trzecie miejsce zajmuje Johannes Klaebo, tuż za podium uplasował się Federico Pellegrino, piąty był Jovian Hediger, a szósty był Haavard Solaas Taugboel.

Maciej Staręga, który w swój występ zakończył na czwartym miejscu półfinale został sklasyfikowany na 8. miejscu.

Niespodzianka w finale pań, Maiken Caspersen Falla została pokonana przez Natalię Matwiejewą. Po zaciętym finiszu Rosjanka okazała się lepsza o 0,08s. Trzecie miejsce dla Hanny Falk ze Szwecji, czwarte miejsce zajęła Niemka Sandra Ringwald, piąte kolejna Szwedka Ida Ingemarsdotter, a finałową szóstkę zamknęła Vesna Fabjan.

6. Haavard Taugboel (Norwegia) +3.77

MŚ w Lahti: ósme miejsce Staręgi w sprincie techniką dowolną! PŚ w PyeongChang: Kowalczyk zwycięża w biegu łączonym! PŚ w PyeongChang: Kowalczyk czwarta w sprincie techniką klasyczną! Największa rywalka Justyny Kowalczyk wraca do Pucharu Świata! Ustiugow przechodzi do historii biegów narciarskich!