PŚ w Val Gardena: Jansrud triumfuje w supergigancie

PŚ w Val Gardena: Jansrud...
Kjetil Jansrud wygrał supergigant Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim w Val Gardena we Włoszech. W zawodach wystąpił reprezentant Polski - Michał Kłusak.

Kolejny raz na podium supergiganta stanęło dwóch Norwegów. Tym razem za Jansrudem uplasował się Aleksander Aamodt Kilde, któremu do zwycięstwa zabrakło 0.06 s. Trzecie miejsce wywalczył Kanadyjczyk Erik Guay, spóźniając się o 0.13 s.

Dobry występem nie może pochwalić się Michał Kłusak. Jedyny reprezentant Polski, tracąc do Jansruda blisko pięć sekund, zajął ostatnie miejsce.

W sobotę odbędzie się kolejna dyscyplina szybkościowa - zjazd. Pierwszy zawodnik ruszy o godzinie 12:15.