PŚ w Val d'Isere: Faivre triumfuje w slalomie gigancie

PŚ w Val d'Isere:...
Francuzi zdominowali slalom gigant alpejskiego Pucharu świata w Val d'Isere. Przed własną publicznością po zwycięstwo sięgnął najlepszy z trójkolorowych - Mathieu Faivre.

Na półmetku emocjonujących zawodów miejsce lidera zajmował Marcel Hirscher. Austriak wyprzedzał Faivra zaledwie o 0.01 s. Drugi przejazd należał jednak do Francuza, który tym razem uzyskał najlepszy czas i sięgnął po pierwsze w karierze zwycięstwo w Pucharze Świata. Na drugą pozycję spadł Hirscher, z blisko półsekundową stratą. Na podium stanął także Alexis Pinturault. Narciarz uzyskał drugi czas finałowego przejazdu, co dało mu awans o trzy lokaty. Do zwycięzcy stracił ponad sekundę.

Czołową piątkę dopełnili pozostali reprezentanci trójkolorowych - Thomas Fanara i Victor Muffat-Jeandet. Obaj zawodnicy zaliczyli spadek o jedno miejsce.

W Val d'Isere pojawił się także Henrik Kristoffersen. Z powodu konfliktu z Norweskim Związkiem Narciarskim, były to dopiero pierwsze zawody Norwega w tym sezonie, które zakończył na ósmej pozycji.

Na dziewiątym miejscu uplasował się Erik Read. Trzeci czas drugiego przejazdu dał Kanadyjczykowi awans o 15 pozycji i najlepszy wynik w karierze.

Zawodnicy pozostają w Val d'Isere. W sobotę odbędzie się tutaj kolejny slalom gigant, dzień później narciarze rywalizować będą na trasie slalomu.

Wyniki zawodów:

1. Mathieu Faivre (Francja) - 2:25.01
2. Marcel Hirscher (Austria) +0.49
3. Alexis Pinturault (Francja) +1.11
4. Thomas Fanara (Francja) +1.52
5. Victor Muffat-Jeandet (Francja) +1.80
6. Luca De Aliprandini (Francja) +2.13
7. Philipp Schoerghofer (Austria) +2.36
8. Henrik Kristoffersen (Norwegia) +2.38
9. Erik Read (Kanada) +2.50
10. Riccardo Tonetti (Włochy) +2.58

Pełne wyniki

Klasyfikacja generalna PŚ:

1. Marcel Hirscher (Austria) - 280 pkt
2. Kjetil Jansrud (Norwegia) - 200 pkt
3. Alexis Pinturault (Francja) - 184 pkt
4. Aksel Lund Svindal (Norwegia) - 140 pkt
5. Mathieu Faivre (Francja) - 129 pkt
6. Felix Neureuther (Niemcy) - 125 pkt
7. Peter Fill (Włochy) - 112 pkt
8. Carlo Janka (Szwajcaria) - 96 pkt
8. Dominik Paris (Włochy) - 96 pkt
10. Bostjan Kline (Słowenia) - 95 pkt
Zobacz także:
PŚ w Kvitfjell: Fill najszybszy w supergigancie PŚ w Kvitfjell: triumf Jansruda w zjeździe PŚ w Crans-Montanie: Brignone triumfuje w kombinacji, Gąsienica-Daniel w "30"! PŚ w Kvitfjell: Kline zwycięzcą zjazdu MŚ w St. Moritz: triumf Hirschera w slalomie MŚ w St. Moritz: Hirscher wygrywa slalom gigant

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |