PŚ w Val d'Isere: triumf Pinturault w slalomie gigancie

PŚ w Val d'Isere:...
Francuz Alexis Pinturault potwierdził wysoką dyspozycję, wygrywając slalom gigant we francuskiej miejscowości Val d'Isere. Na podium znaleźli się także Marcel Hirscher i Henrik Kristoffersen.

W sobotę w Val d'Isere ponownie odbył się gigant mężczyzn. W poprzedni weekend zawody we Francji zastąpiły rywalizację w amerykańskim Beaver Creek. Wtedy na podium znalazło się dwóch Francuzów. Na najniższym stopniu stanął Alexis Pinturault. Tydzień później okazuje się jeszcze szybszy.

Pozycję lidera Pinturault objął już na półmetku zawodów. Alpejczyk wypracował 0.65 s przewagi nad Niemcem Stefanem Luitzem i 0.67 s nad Marcelem Hirscherem. Między kolejnymi zawodnikami różnice były bardzo niewielkie, co zapowiadało wiele emocji w drugim przejeździe.

W finałowej próbie doszło do wielu przetasowań w czołowej dziesiątce. Jedynie Pinturault zdołał obronić zajmowane na półmetku miejsce. Drugą pozycję objął Hirscher, tracąc do zwycięstwa 0.33 s. Podium uzupełnił Henrik Kristoffersen. Młody Norweg zaliczył awans aż o 11 oczek, tracąc do Francuza 1.50 s. O 0.06 s wolniejszy był czwarty zawodnik sobotniej rywalizacji, Felix Neureuther.

Kolejny świetny występ zaliczył Erik Read. Jadący z 50. numerem startowym najpierw dojechał do mety z 21. czasem, by w drugim przejeździe poprawić się o 13. pozycji i ostatecznie zająć 8. miejsce. W poprzedni weekend Kanadyjczyk, z równie odległym numerem na koszulce, zakończył zawody na 9. pozycji.

Największy awans, 17 lokat, zapisał na swoim koncie Szwed Andre Myhrer. Obok Hirschera najszybszy zawodnik drugiego przejazdu, zamknął czołową dziesiątkę.

W niedzielę zawodnicy zmierzą się ze slalomem. Pierwszy z nich rozpocznie swój przejazd o godzinie 9:30.

Wyniki zawodów:

1. Alexis Pinturault (Francja) - 2:02.62
2. Marcel Hirscher (Austria) +0.33
3. Henrik Kristoffersen (Norwegia) +1.50
4. Felix Neureuther (Niemcy) +1.56
5. Stefan Luitz (Niemcy) +1.72
6. Philipp Schoerghofer (Austria) +1.77
7. Leif Kristian Haugen (Norwegia) +1.87
8. Erik Read (Kanada) +2.03
9. Mathieu Faivre (Francja) +2.09
10. Andre Myhrer (Szwecja) +2.25

Pełne wyniki

Klasyfikacja generalna PŚ:

1. Marcel Hirscher (Austria) - 360 pkt
2. Alexis Pinturault (Francja) - 284 pkt
3. Kjetil Jansrud (Norwegia) - 200 pkt
4. Felix Neureuther (Niemcy) - 175 pkt
5. Mathieu Faivre (Francja) - 158 pkt
6. Aksel Lund Svindal (Norwegia) - 140 pkt
7. Henrik Kristoffersen (Norwegia) - 124 pkt
8. Peter Fill (Włochy) - 112 pkt
9. Carlo Janka (Szwajcaria) - 107 pkt
10. Dominik Paris (Włochy) - 96 pkt
Zobacz także:
PŚ w Kvitfjell: Fill najszybszy w supergigancie PŚ w Kvitfjell: triumf Jansruda w zjeździe PŚ w Crans-Montanie: Brignone triumfuje w kombinacji, Gąsienica-Daniel w "30"! PŚ w Kvitfjell: Kline zwycięzcą zjazdu MŚ w St. Moritz: triumf Hirschera w slalomie MŚ w St. Moritz: Hirscher wygrywa slalom gigant

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |