PŚ w Val d'Isere: wygrana Jansruda, świetny powrót Svindala

PŚ w Val d'Isere:...
Norweg Kjetil Jansrud zwyciężył supergigant alpejskiego Pucharu Świata we francuskiej miejscowości Val d'Isere. Na drugim miejscu uplasował się jego rodak Aksel Lund Svindal.

W pierwszym supergigancie sezonu Norwegowie znów pokazali swoją siłę. W piątek Jansrud okazał się szybszy o 0.17 s od starszego kolegi z reprezentacji, powracającego po kontuzji, Svindala, który poprzedni sezon zakończył w połowie stycznia poważnym wypadkiem podczas zjazdu w Kitzbuhel. Trzecie miejsce wywalczył włoski zawodnik Dominik Paris. Do zwycięstwa zabrakło mu 0.41 s.

Na starcie supergiganta pojawił się także lider klasyfikacji generalnej Marcel Hirscher. Austriak zameldował się na mecie z 13. czasem.

Zawody w Val d'Isere pierwotnie miały odbyć się w Beaver Creek. Do Francji zostały przeniesione z powodu wiosennej aury panującej w USA.