PŚ w Val d'Isere: zwycięstwo Stuhec w zjeździe

PŚ w Val d'Isere:...
Ilka Stuhec wygrała kolejny zjazd alpejskiego Pucharu Świata, który odbył się w Val d'Isere we Francji. Świetnie zaprezentowały się także Włoszki.

Młoda Słowenka, która w obecnym sezonie zadebiutowała na podium Pucharu Świata, sięga po kolejne zwycięstwa. W piątek zajęła trzecie miejsce w zjeździe do kombinacji alpejskiej, by po slalomie wygrać całą konkurencję. W sobotę zawodniczka potwierdziła wysoką formę, wyprzedzając Austriaczkę Cornelię Huetter o 0.28 s. Dobrze spisały się także reprezentantki Włoch, które zajęły cztery kolejne miejsca. Najszybszą z nich była Sofia Goggia i to ona ponownie stanęła na podium, tracąc do Stuhec 0.32 s.

W klasyfikacji generalnej Stuhec awansowała na trzecie miejsce, wyprzedzając Larę Gut, która tym razem nie dojechała do mety. Liderką wciąż pozostaje Michaela Shiffrin, ale nad Goggią ma już tylko 31 punktów przewagi.

W niedzielę w Val d'Isere odbędzie się kolejna konkurencja szybkościowa. Tym razem zawodniczki zmierzą się z supergigantem. Zawody rozpoczną się o godzinie 10:30.