PŚ w Wengen: Hintermann wygrywa kombinację, Mała Kryształowa Kula dla Pinturault

PŚ w Wengen: Hintermann...
Reprezentant gospodarzy Niels Hintermann wygrał kombinację alpejską w szwajcarskim Wengen, składającą się ze slalomu i zjazdu. W klasyfikacji generalnej konkurencji zwyciężył Francuz Alexis Pinturault.

Z powodu opadów śniegu kolejność piątkowych zawodów została zmieniona. Alpejczycy najpierw ścigali się na trasie slalomu. Najszybszy w tej części kombinacji był Szwajcar Justin Murisier przed Słoweńcem Stefanem Handalinem i Francuzem Victorem Muffat-Jeandet. Stratę równą 3.23 s odnotował Hintermann, plasując się dopiero na 23. miejscu. Szwajcar, który w maju skończy 22 lata, znacznie lepiej spisał się w zjeździe - uzyskując drugi czas, sięgnął po pierwsze w karierze pucharowe zwycięstwo. Najszybszy w części szybkościowej rywalizacji okazał się Francuz Maxence Muzaton, który ostatecznie zajął drugie miejsce, awansując z 28. pozycji. Podium uzupełnił 22. zawodnik slalomu, Austriak Frederic Berthold.

Jedyny reprezentant Polski, Maciej Bydliński, wypadł z trasy slalomu.

Mała Kryształowa Kula za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej konkurencji trafiła do reprezentanta Francji Alexisa Pinturault. Zwycięzca poprzedniej kombinacji w piątek zajął dopiero 20. miejsce.

Zawodnicy zostają w Wengen, gdzie w sobotę odbędzie się zjazd, a w niedzielę slalom.