PŚ w Wiśle: wręczono numery startowe

PŚ w Wiśle: wręczono...
Wzorem lat ubiegłych, tradycyjnie po kwalifikacjach, odbyło się uroczyste wręczenie numerów startowych 10 najlepszym zawodnikom, rywalizującym podczas Pucharu Świata Wisła 2017.

Tego wieczoru fani skoków narciarskich, którzy zgromadzili się w amfiteatrze mogli zobaczyć m.in. dwóch reprezentantów Polski - piątego w klasyfikacji generalnej Macieja Kota oraz 10. Piotra Żyłę, który w 65. Turnieju Czterech Skoczni wywalczył znakomite, drugie miejsce. 

Po raz piąty Wisła otrzymało prawo organizacji zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich, a po raz drugi w historii na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince rozegrane zostaną dwa konkursy najwyższej rangi. Z tego powodu miasto dołożyło wszelkich starań, aby fani skoków narciarskich dobrze bawili się podczas tego wydarzenia. W centrum Wisły utworzono Strefę Kibica, w której wszyscy kibice mają możliwość obejrzenia transmisji Pucharu Świata na dużym ekranie. Początek dodatkowych atrakcji rozpoczął się tuż po piątkowych kwalifikacjach, wtedy to w wiślańskim amfiteatrze odbyło się uroczyste wręczenie numerków startowych czołowej „10” Pucharu Świata. Z czołówki zabrakło niestety zwycięzcy 65. Turnieju Czterech Skoczni - Kamila Stocha, który po skoku w drugiej serii treningowej poczuł ból kolana i udał się na zabiegi regeneracyjne.

Publiczność zgromadzona w Amfiteatrze im. S. Hadyny w Wiśle gromkimi brawami przywitała dziewięciu zawodników czołowej „10” Pucharu Świata. Na scenie pojawiło się czterech reprezentantów Austrii: Stefan Kraft, Michael Hayboeck, Manuel Fettner i Andreas Kofler, Niemiec Markus Eisenbichler, Norweg Daniel Andre Tande, lider Słoweniec Domen Prevc oraz dwóch polskich skoczków - Maciej Kot i Piotr Żyła. 

Ceremonię rozpoczął Burmistrz Miasta Wisła Tomasz Bujok. - Drodzy państwo, bardzo serdecznie witam w wiślańskim amfiteatrze. Po raz piąty rozpoczynamy karuzelę Pucharu Świata i najlepsi skoczkowie zjechali się do Wisły. Mam nadzieję, że wyniesiecie państwo z naszej miejscowości niezapomniane sportowe wrażenia i oczywiście życzę wszystkim wspaniałej, miłej zabawy. Wszystkiego dobrego! - przywitał krótko kibiców gospodarz miasta. 

Głos zabrał także Prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner. - To już kolejny raz tutaj w Wiśle gościmy najlepszych skoczków świata, ale to jest sezon szczególny dlatego, że nasza reprezentacja i to nie jeden zawodnik, ale cała grupa, skacze doskonale - mówi z radością Prezes Tajner. - To jest doskonały sezon dla naszych zawodników. Myślę, że niektórzy z nich jeszcze nie pokazali wszystkiego i jeszcze się rozpędzają - dodaje. - Nie ma tutaj z nami dzisiaj Kamila Stocha dlatego, że po skoku treningowym znowu odczuł lekki ból w kolanie. W związku z tym jest już pod opieką lekarza i fizjoterapeuty, ale nie wygląda to groźnie. Natomiast poprosił, żeby przeprosić kibiców, że niestety nie może uczestniczyć w tej dzisiejszej uroczystości - mówi w imieniu Kamila Stocha. - Myślę, że w sobotę i w niedzielę to będą bardzo dobre dni dla naszych zawodników - zakończył Prezes PZN. 

Po krótkich przemówieniach nastąpiła najważniejsza część wieczoru - wręczenie numerów startowych. Kibice wraz z konferansjerem Krzysztofem Głombowiczem wykrzykiwali kolejno nazwiska zawodników. Jako pierwszy koszulkę startową założył Andreas Kofler, który numerek otrzymał od Apoloniusza Tajnera, Prezesa Polskiego Związku Narciarskiego. Koszulkę z numerem 42 Piotrowi Żyle przekazał Burmistrz Miasta Wisła - Tomasz Bujok. Natomiast Maciej Kot plastron z numerem 46. otrzymał od Adama Małysza. 

Tuż po ceremonii głos zabrał również Adam Małysz - Dyrektor Koordynator ds. Skoków i KN w PZN. - Bardzo się cieszę, że po raz kolejny w Wiśle jest Puchar Świata, że jesteście z nami - mówi do kibiców „Orzeł z Wisły”. - Ja też jestem tutaj w nowej roli jako dyrektor koordynator ds. skoków i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim, więc debiutuję. Cieszę się bardzo, że mogę pomagać chłopakom. Cieszę się również, że po raz kolejny dostaliśmy Puchar Świata, nie tylko w Zakopanem, ale i w Wiśle i że możecie ich tutaj obserwować u nas. Chłopaki bardzo się starają, dlatego w weekend będziemy walczyć - podsumowuje Małysz. 

Na zakończenie skoczkowie złożyli autografy na pamiątkowych drewnianych nartach oraz koszulkach startowych. 


fot. Alicja Kosman / PZN
fot. Alicja Kosman / PZN

fot. Alicja Kosman / PZN
fot. Alicja Kosman / PZN

fot. Alicja Kosman / PZN
fot. Alicja Kosman / PZNZobacz także:
Podwójne zwycięstwo Kamila Stocha w Wiśle Strefa kibica podczas Pucharu Świata w Wiśle Puchar Świata w Wiśle czas zacząć Historyczne wydarzenie: trzech Polaków w elitarnej dziesiątce Pucharu Świata na wiślańskiej scenie Znamy skład reprezentacji Polski na Puchar Świata w Wiśle

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz

PŚ (M)
PŚ (K)
PK (M)
PN
1 Kamil Stoch (Polska) 1280 pkt.
2 Stefan Kraft (Austria) 1220 pkt.
3 Daniel Andre Tande (Norwegia) 1119 pkt
4 Domen Prevc (Słowenia) 899 pkt.
5 Maciej Kot (Polska) 883 pkt.
6 Andreas Wellinger (Niemcy) 848 pkt.
7 Michael Hayboeck (Austria) 671 pkt.
8 Manuel Fettner (Austria) 622 pkt.
9 Markus Eisenbichler (Niemcy) 587 pkt.
10 Peter Prevc (Słowenia) 559 pkt.
1 Sara Takanashi (Japonia) 1375 pkt.
2 Yuki Ito (Japonia) 1108 pkt.
3 Maren Lundby (Norwegia) 1049 pkt.
4 Katharina Althaus (Niemcy) 726 pkt.
5 Daniela Iraschko-Stolz (Austria) 717 pkt.
6 Carina Vogt (Niemcy) 687 pkt.
7 Ema Klinec (Słowenia) 590 pkt.
8 Irina Awwakumowa (Rosja) 531 pkt.
9 Jacqueline Seifriedsberger (Austria) 499 pkt.
10 Svenja Wuerth (Niemcy) 468 pkt.
1 Nejc Dezman (Słowenia) 786 pkt.
2 Miran Zupancic (Słowenia) 747 pkt.
3 Joakim Aune (Norwegia) 567 pkt.
4 Florian Altenburger (Austria) 544 pkt.
5 Clemens Aigner (Austria) 521 pkt
6 Daniel Huber (Austria) 519 pkt.
7 Sebastian Colloredo (Włochy) 478 pkt.
8 Elias Tollinger (Austria) 445 pkt.
9 Stefan Huber (Austria) 414 pkt.
10 Bor Pavlovcic (Słowenia) 375 pkt.
1 Polska 4383 pkt
2 Austria 3949 pkt
3 Niemcy 3931 pkt.
4 Słowenia 2740 pkt.
5 Norwegia 2675 pkt.
6 Rosja 705 pkt.
7 Japonia 695 pkt.
8 Czechy 674 pkt.
9 Francja 348 pkt.
10 Finlandia 164 pkt.
Kto zdobędzie Puchar Niemiec?
Borussia Dortmund
Bayern MonachiumO nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |