PŚ w Zagrzebiu: Moelgg zwycięża w slalomie

PŚ w Zagrzebiu: Moelgg...
Reprezentant Włoch Manfred Moelgg był najlepszy w slalomie alpejskiego Pucharu Świata, odbywającego się w stolicy Chorwacji. Polskę reprezentował Michał Jasiczek.

Moelgg, który na półmetku był piąty, uzyskał najlepszy czas drugiego przejazdu, co pozwoliło mu pokonać rywali i wrócić na najwyższy stopień podium. Włoch ostatni raz w Pucharze Świata zwyciężył w lutym 2009 roku w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. Na drugie miejsce z ósmego awansował Niemiec Felix Neureuther, a tuż za nim uplasował się Henrik Kristoffersen. Norweg poprawił swoją pozycję o trzy lokaty. Najszybszy zawodnik pierwszego przejazdu Austriak Manuel Feller nie ukończył drugiej próby.

Jedyny Polak w stawce Michał Jasiczek nie ukończył pierwszego przejazdu.

Zawodnicy przenoszą się do Szwajcarii. W sobotę w Adelboden wystartują w slalomie gigancie, a dzień później ponownie zmierzą się w slalomie.