PŚ w Zagrzebiu: triumf Velez-Zuzulovej w slalomie

PŚ w Zagrzebiu: triumf...
W stolicy Chorwacji reprezentantka Słowacji Veronika Velez-Zuzulova wygrała slalom z cyklu alpejskiego Pucharu Świata.

Podium wtorkowych zawodów w Zagrzebiu należało do naszych południowych sąsiadek. Najszybsza na półmetku Velez-Zuzulova obroniła pozycję liderki i sięgnęła po piąte w karierze pucharowe zwycięstwo. Na drugie miejsce awansowała jej rodaczka, czwarta po pierwszym przejeździe, Petra Vlhova, tracąc do zwycięstwa 0.24 s. Trzecią pozycję utrzymała Czeszka Sarka Strachova, do liderki spóźniając się o 0.52 s. Miejsce na podium straciła Bernadette Schild. Austriaczka z ponad sekundową stratą zakończyła zawody na piątej pozycji.

Już na półmetku zawodów została przerwana dobra passa liderki klasyfikacji generalnej Mikaeli Shiffrin. Amerykanka, która wygrała dwanaście slalomów z rzędu, nie ukończyła pierwszego przejazdu.

Kolejny slalom w stolicy Chorwacji odbędzie się już w czwartek. Tym razem na starcie pojawią się mężczyźni. Pierwszy z zawodników ruszy o godzinie 14:45.