PŚ w kombinacji norweskiej: Frenzel znów zwycięża, Polacy bez punktów w Lillehammer

Eric Frenzel po raz trzeci w ten weekend stanął na najwyższym stopniu podium zawodów Pucharu Świata. Po triumfie w rywalizacji drużynowej i sobotnim konkursie indywidualnym, Niemiec zwyciężył w drugich zawodach rozgrywanych w Lillehammer.

Frenzel znakomicie zaprezentował się już w konkursie skoków. Niemiec uzyskał 139.0 m i zajmował drugie miejsce, ze stratą 5 sekund do prowadzącego Takehiro Watanabe. Zwycięzca sobotnich zawodów ponownie nie miał sobie równych w biegu, dzięki czemu odnotował drugą wygraną w sezonie z wynikiem 25:13.6. Na drugim miejscu zmagania zakończył kolejny z Niemców, Bjoern Kircheisen. Na najniższym stopniu podium stanął reprezentant gospodarzy, Joergen Graabak.

Występu w Lillehammer do najlepszych nie zaliczą reprezentanci Polski. Po skokach do kombinacji, na bardzo dobrym 9. miejscu plasował się Szczepan Kupczak. Niestety, podopieczny Mateusza Wantuloka nie wykorzystał szansy na dobry rezultat w biegu. Ostatecznie Kupczak został sklasyfikowany na 40. pozycji. Słabo zaprezentowali się także pozostali Polacy. Paweł Słowiok był 46., a piątą dziesiątkę zawodników zamknął Adam Cieślar.

Klasyfikację generalną Pucharu Świata zdominowali Niemcy. Na pozycji lidera plasuje się, czwarty w dzisiejszych zawodach, Johannes Rydzek. Kolejne pozycje zajmują jego koledzy z drużyny, Eric Frenzel i Bjoern Kircheisen.

Teraz kombinatorów norweskich czeka krótka przerwa w startach.  Zawodnicy powrócą do rywalizacji za dwa tygodnie w austriackim Ramsau.