PŚ w kombinacji norweskiej: drugi triumf Rydzka, Cieślar znowu punktuje!

PŚ w kombinacji...
Johannes Rydzek wygrał drugi konkurs Pucharu Świata w kombinacji norweskiej rozgrywany w fińskiej Ruce. Kolejny punkt do swojego pucharowego dorobku dołożył Adam Cieślar zajmując 30. lokatę.

Na półmetku rywalizacji, po świetnym skoku na odległość 133.5 m, prowadził Norweg Jarl Magnus Riiber. Johannes Rydzek po skokach zajmował dopiero 5. pozycję, jednak znakomita postawa w biegu pozwoliła mu na odrobienie strat i dała Niemcowi drugie w ten weekend zwycięstwo. Na drugim stopniu podium stanął Austriak, Wilhelm Denifl, który stracił do zwycięzcy prawie 15 sekund. Na najniższym stopniu podium stanął Akito Watabe. Lider po skokach, Jarl Magnus Riiber zakończył zmagania dopiero na 10. miejscu.

Kolejny niezły występ odnotowali reprezentanci Polski. Po skokach najlepszy z białoczerwonych, Szczepan Kupczak zajmował 18. miejsce. Niestety słabsza postawa w biegu spowodowała, że Polak spadł na 32. pozycję. Miejsce w czołowej trzydziestce i kolejne pucharowe punkty wywalczył Adam Cieślar. Reprezentant Polski zajmował 34. lokatę po skokach, ale dobra postawa w biegu pozwoliła mu na awans na 30. miejsce. Paweł Słowiok zakończył zmagania na 35. pozycji.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w kombinacji norweskiej, po dwóch zwycięstwach w Ruce, pewnie prowadzi Johannes Rydzek. Za Niemcem plasują się Wilhelm Denifl i Akito Watabe. Adam Cieślar zajmuje 24. pozycję.

W przyszły weekend Puchar Świata w kombinacji norweskiej przeniesie się do norweskiego Lillehammer, gdzie rozegrane zostaną dwa konkursy indywidualne i jeden drużynowy.