PŚ w skicrossie: Riemen-Żerebecka siódma w szwedzkim Idre Fjall

PŚ w skicrossie:...
Reprezentantka Polski zajęła siódme miejsce w zawodach Pucharu Świata FIS w narciarstwie dowolnym w konkurencji skicross rozegranych dziś w szwedkim Idre Fjall. Bezkonkurencyjna była liderka klasyfikacji generalnej, Kanadyjka Marielle Thompson.

W małym finale Polka zmierzyła się z Katrin Ofner (Austria), Marte Hoeie Gjefsen (Norwegia) i Brittany Phelan (Kanada). Drobny błąd w trudnej technicznie sekcji startowej sprawił, że o wynik musiała walczyć do ostatnich metrów trasy.

„Na jednej z przeszkód źle wbiłam kijek i straciłam możliwość dodatkowego odepchnięcia się. Rywalki odskoczyły do przodu, ale udało mi się dogonić je w środkowej części. Pod koniec niedostatecznie stłumiłam jedną ze skoczni i niestety poleciałam za wysoko. Mimo wszystko udało się o kilka centymetrów wyprzedzić Brittany i skończyć na siódmym miejscu.” - komentowała Riemen-Żerebecka tuż po zawodach. 

Absolutnie bezkonkurencyjna była dziś Marielle Thompson. Kanadyjka wygrała każdy ze swoich wyścigów z ogromną przewagą i umocniła się na pozycji liderki klasyfikacji generalnej. Druga jest Sandra Naeslund ze Szwecji, triumfatorka wczorajszych zawodów w Idre Fjall, a trzecia Szwajcarka Fanny Smith. Karolina Riemen-Żerebecka zajmuje ósme miejsce.

Kolejne zawody Pucharu Świata FIS w narciarstwie dowolnym w konkurencji skicross odbędą się 25 lutego w Sunny Valley w Rosji. 
Zobacz także:
Karolina Riemen-Żerebecka jedenasta w szwedzkim Idre Fjall Riemen-Żerebecka dziesiąta w bardzo trudnych warunkach w Feldbergu Karolina Riemen-Żerebecka: Celem jest zwycięstwo! Karolina Riemen-Żerebecka: Wiem, że zwycięstwo jest możliwe Riemen-Żerebecka w czołówce PŚ w skicrossie w Val Thorens

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |