PUCHAR WŁOCH: SSC NAPOLI - AC FIORENTINA (RELACJA LIVE)

Reina - Hysaj, Maksimović, Albiol, Strinić (61' Maggio), Zieliński, Diawara, Hamsik (82' Allan), Callejon, Pavoletti (64' Mertens), Insigne.

1:0
1:0 Callejon 71'
AC FIORENTINA
Tatarusanu - Sanchez, Tomović, Astori, Chiesa, Badelj (84' Babacar), Vecino, Olivera, Bernardeschi (75' Valero), Cristoforo (75' Ilicić), Kalinić.

90'+5 Sędzia Doveri kończy mecz! Awans Napoli do półfinału rozgrywek!

90'+4 Czerwona kartka dla Olivery!

90'+3 Żółtą kartką ukarany zostaje Chiesa.

90'+3 Insigne otrzymał żółtą kartkę.

90' Napoli zagra w doliczonym czasie gry w osłabieniu po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce Hysaja! Sędzia Doveri dolicza 5 minut.

89' Reina nie daje się zaskoczyć i chwyta piłkę po strzale jednego z rywali.

88' Ilicić dośrodkowuje w pole karne, ale piłka nie trafia do żadnego zawodnika gości...

84' Ostatnia zmiana u gości - Milan Badelj opuszcza murawę a wchodzi Khouma Babacar.

82' Zmiana w Napoli, schodzi Marek Hamsik a swoją szansę dostaje Allan.

79' Strzał Chiesy, ale futbolówka leci nad bramką i Reina może odetchnąć.

78' Insigne z rajdem podaje do Callejona, ale piłkę w porę wybija Olivera po znakomitej interwencji.

75' Pierwsze zmiany w Fiorentinie. Schodzi Federico Bernardeschi a za niego na boisku melduje się Borja Valero. Za Sebastiana Cristoforo wchodzi Josip Ilicić.

71' Callejon strzela gola główką! Napoli prowadzi 1:0! Asysta Hamsika po świetnym dośrodkowaniu.

68' Próba wrzutki Mertensa, ale Tatarusanu pewnie wyłapuje piłkę.

67' Hysaj ukarany żółtą kartką.

64' Druga zmiana u gospodarzy, za Leonardo Pavolettiego wchodzi Dries Mertens.

63' Insigne uderza z rzutu wolnego w poprzeczkę! Co za okazja dla gospodarzy!

62' Tomović za faul na Pavolettim zostaje ukarany żółtą kartką.

61' Zmiana w Napoli. Schodzi Ivan Strinić, na murawie pojawia się Christian Maggio.

58' Hysaj uderza z pierwszej piłki, ale niecelnie.

56' Chiesa skutecznie przedziera się przez obrońców i w końcu zatrzymuje go Reina.

54' Świetna akcja Zielińskiego, który podaje do Hamsika a ten odgrywa do Hysaja. Rzut rożny dla gospodarzy.

50' Chiesa ograł obrońców i podał do Cristoforo, ale ten zamiast uderzać to fatalnie kiksuje.

48' Rajd Strinicia, który dośrodkowuje w pole karne do Callejona, z tym, że Tatarusanu wyłapuje piłkę.

Druga połowa rozpoczęta!

Koniec pierwszej połowy, na razie na Stadio San Paolo - bez goli.

45'+1 Astori ukarany żółtą kartką.

45' Sędzia Doveri dolicza minutę do czasu pierwszej części gry.

42' Hamsik podaje do Insigne a ten strzela nad bramką, akcję zainicjował Zieliński.

40' Rzut wolny Fiorentiny zakończony fatalnym dośrodkowaniem Bernardeschiego...

39' Faulowany Bernardeschi, rzut wolny dla gości.

37' Olivera otrzymuje żółtą kartkę za faul na Callejonie.

35' Uderzenie Callejona z rzutu wolnego, na posterunku Tatarusanu, który nie daje się zaskoczyć.

32' Rajd Insigne zakończony niepowodzeniem.

29' Insigne uderza z rzutu wolnego, Tatarusanu paruje piłkę, która zmierzała w okienko! Była wielka szansa gospodarzy na otwarcie wyniku!

28' Carlos Sanchez ukarany żółtą kartką. Rzut wolny dla Napoli...

25' Zieliński w okolicach pola karnego, ale Polak uderza bardzo źle trafiając w bandy reklamowe...

24' Pavoletti uderza z woleja, ale piłka wysoko przelatuje nad bramką.

22' Reina kapitalnie broni strzał głową Astoriego!

21' Świetne dośrodkowanie w pole karne do Kalinicia, który fatalnie przyjmuje piłkę, na szczęście dla gości - rzut rożny.

19' Chiesa uderza mocno i w opałach był Reina, który wybija piłkę ponad poprzeczkę!

17' Akcja gospodarzy zakończona strzałem Hamsika, broni pewnie Tatarusanu.

15' Kwadrans za nami, Bernardeschi próbuje podawać do Chiesy, ale robi to niedokładnie i zanosiło się na zagrożenie.

12' Tym razem akcja Fiorentiny - Bernardeschi uderza po ziemi, Reina jednak pewnie broni.

8' Dominuje Napoli, kolejna próba gospodarzy - Albiol do Insigne, ale ten źle przyjmuje piłkę.

6' Zamieszanie w polu karnym Fiorentiny! Kilka strzałów, Jose Callejon uderza ponad bramkę.

5' Dośrodkowanie Jose Callejona, ale wyłapuje Ciprian Tatarusanu.

3' Szybka akcja Fiorentiny, faulowany Federico Chiesa.

Mecz rozpoczęty!

Spotkanie sędziował będzie - Daniele Doveri.

Nie zagrają z powodu kontuzji: Milik, Koulibaly, Ghoulam, Chiriches (Napoli) i Rodriguez, Toledo (Fiorentina).

W 1/8 finału Pucharu Włoch, Napoli pokonało Spezię Calcio 3:1 po trafieniach Zielińskiego, Giaccheriniego i Gabbiadiniego. Fiorentina wygrała w doliczonym czasie gry z Chievo Verona 1:0 po golu Bernardeschiego z rzutu karnego.

Ostatni mecz obie drużyny grały niedawno 22 grudnia w ramach Serie A. Na Stadio Artemio Franchi padł remis 3:3. Bramki dla Napoli zdobyli Insigne, Mertens i Gabbiadini, natomiast dla Fiorentiny - Bernardeschi dwie i Zarate.

Zapraszamy na relację LIVE z ćwierćfinałowego meczu Pucharu Włoch: SSC NAPOLI - AC FIORENTINA. Początek relacji o godz. 20:45!