Paweł Szkopek na mecie mistrzostw świata World Superbike w Katarze

Paweł Szkopek na mecie...
Paweł Szkopek ukończył ostatni w tym roku wyścig motocyklowych mistrzostw świata World Superbike na dwudziestej pozycji.

Na torze Losail w Katarze jedyny Polak w stawce zwieńczył w ten sposób jeden z najbardziej udanych sezonów swojej imponującej karierze.

Motocyklista z Dobrzykowa wywalczył w tym roku rekordowy, dziesiąty tytuł mistrza Polski, wygrywając osiem z dziesięciu wyścigów klasy Superbike, w których startował. Zawodnik Yamahy rywalizował także w pełnym cyklu prestiżowych mistrzostw świata World Superbike, w których sięgnął po trzy kolejne oczka i nadal jest jedynym Polakiem, który zdobył w tej serii punkty.

Szkopek co prawda nie startował w dwóch ostatnich rundach MŚ we Francji i Hiszpanii, ale wrócił na Yamahę R1 węgierskiej ekipy Team Toth na wielki finał w Katarze. Mimo problemów z motocyklem, które utrudniły zespołowi weekend i uniemożliwiły Polakowi start w sobotnim wyścigu, w niedzielę Paweł ustawił się na starcie na 23. pozycji, a finiszował na 20. miejscu. 41-latek zakończył sezon na 29. lokacie w klasyfikacji generalnej na 35. punktujących zawodników. Tytuł mistrza świata, po raz drugi z rzędu, wywalczył w Katarze Irlandczyk Jonathan Rea.

Dla jedynego Polaka w mistrzostwach świata sezon 2016 wcale nie kończy się jednak w Katarze. Już za kilka dni Paweł wybiera się na hiszpańskie tory w Almerii i Kartagenie, gdzie będzie nie tylko przygotowywał się do przyszłorocznej rywalizacji, ale także pracował z grupą polskich motocyklistów nad poprawą ich umiejętności.

„To był bardzo długi i wymagający sezon, który upłynął dla mnie pod znakiem wyjątkowego, dziesiątego tytułu mistrza Polski oraz startów i punktów wywalczonych w dwóch seriach mistrzostw świata, World Superbike i World Endurance – podsumowuje Paweł Szkopek. - Weekend w Katarze nie był łatwy, ponieważ mieliśmy trochę problemów, które doprowadziły do mojej wywrotki w sobotnim treningu i uniemożliwiły mi start w pierwszym wyścigu. W drugim byliśmy jednak razem z całym zespołem gotowi do walki i daliśmy z siebie wszystko. Co prawda tym razem nie udało się wywalczyć kolejnych punktów, ale świetnie było być częścią widowiska, które rozstrzygnęły losy tytułu mistrza świata, a jazda w nocy przy sztucznym oświetleniu była wyjątkowym przeżyciem. Nie byliśmy w stanie walczyć w tym roku o czołowe pozycje, bo nie dysponowaliśmy wystarczająco konkurencyjnym pakietem, ale wiemy, że jeśli uda nam się poprawić kilka rzeczy, w przyszłym roku możemy znacznie zbliżyć się do liderów. Bardzo dziękuję wszystkim, który pomogli mi w tym sezonie i trzymali kciuki podczas naszych krajowych i międzynarodowych startów. To jednak dla mnie nie koniec jazdy motocyklem w tym roku, bo niemal prosto z Kataru lecę do Hiszpanii, gdzie będę zarówno szkolił polskich motocyklistów, jak i sam przygotowywał się do rywalizacji w przyszłym roku, o której więcej zdradzę już wkrótce.”
Zobacz także:
Paweł Szkopek wygrywa w Poznaniu, Patryk Pazera na podium Szkopek i Pazera rozpoczynają walkę o kolejne tytuły Szkopek o włos od podium na Słowacji, Pazera punktuje Paweł Szkopek i Pazera Racing razem w sezonie 2017 Paweł Szkopek wraca do MŚ World Superbike na finał w Katarze

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |