Paweł Szkopek ponownie w MŚ World Endurance

Paweł Szkopek ponownie w...
Tydzień po wywalczeniu dziesiątego w karierze tytułu motocyklowego mistrza Polski Paweł Szkopek wystartuje w najbliższą sobotę w ośmiogodzinnym wyścigu na torze Oschersleben, ostatniej rundzie tegorocznych mistrzostw świata FIM World Endurance.

Szkopek, który w niedzielę przypieczętował za sterami Yamahy R1 ekipy Wójcik FHP Racing Team kolejne mistrzostwo polski klasy Superbike, w najbliższy weekend ponownie połączy siły ze startującym w pełnym cyklu FIM EWC, polskim zespołem LRP Poland, w którym jego partnerami będą Marcin Walkowiak i Paweł Górka. Trójka ta wywalczyła już punkty podczas wcześniejszej rundy MŚ, 12-godzinnego wyścigu w portugalskim Portimao.

Sobotni wyścig, który odbędzie się w godzinach 15:00-22:00, oglądać można na antenie Eurosportu 2 w godzinach 13:45-15:15 i 20:30-22:10. Polska załoga będzie jedną z 37 na polach startowych. Jednym z rywali Polaków będzie m.in. zawodnik MotoGP, Brytyjczyk Bradley Smith. Liczący 3,6 km tor Oschersleben leży zaledwie 180 km za zachód od Berlina. W połowie września Pawła Szkopka czeka z kolei start w MŚ World Superbike na innym niemieckim obiekcie, Lausitzring.

„Cieszę się, że po raz drugi otrzymałem od zespołu LRP Poland zaproszenie do startu i pomocy podczas wyścigu MŚ FIM World Endurance - mówi Paweł Szkopek. - Każda chwila spędzona na motocyklu to dobry trening przed drugą połową sezonu w MŚ World Superbike, więc nie mogę doczekać się weekendu. Jadę do Niemiec kilka dni po wywalczeniu wyjątkowego, dziesiątego tytułu mistrza Polski, ale jestem już w pełni skoncentrowany na rywalizacji na torze Oschersleben. To wymagający, pełen zmian kierunków i trudny obiekt, na którym nie ma czasu na odpoczynek. Także na prostej startowej, na której walczymy z unoszącym się przednim kołem. Startowałem tam w MŚ FIM EWC już dwa lata temu i po ośmiu godzinach czułem się bardziej zmęczony, niż po 24-godzinnym wyścigu w Le Mans, co pokazuje, jak wymagające są to zmagania. Jestem jednak pozytywnie nastawiony i mam nadzieję, że podobnie jak w Portugalii, także w tej rundzie wywalczymy punkty, a moje doświadczenie w tej serii pomoże ekipie zrobić kolejne postępy.”
Zobacz także:
Paweł Szkopek wygrywa w Poznaniu, Patryk Pazera na podium Szkopek i Pazera rozpoczynają walkę o kolejne tytuły Szkopek o włos od podium na Słowacji, Pazera punktuje Paweł Szkopek i Pazera Racing razem w sezonie 2017 Paweł Szkopek na mecie mistrzostw świata World Superbike w Katarze Paweł Szkopek wraca do MŚ World Superbike na finał w Katarze

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |