Pierwsze Mistrzostwa Austrii w river surfingu

Jeszcze przed końcem lata w Wiedniu odbędzie się nowe wydarzenie sportowe - pierwsze austriackie mistrzostwa w river surfingu.

Na sztucznych, stojących falach, praktycznie w samym sercu austriackiej stolicy, o tytuł mistrzowski rywalizować będą zawodnicy w kilku kategoriach m.in. Open Men, Open Women, Masters oraz Juniors. 

Po 14 tygodniach projekt 3CityWave, który umożliwiał wodne szaleństwo na desce przy Schwarzenbergplatz w Wiedniu dobiega pomału końca. Jeszcze przed zakończeniem pierwszego sezonu odbędą się austriackie mistrzostwa na tzw. stationary wave. Udział zapowiedzieli najlepsi surferzy austriaccy m.in. Kathrin Gappmayr czy Lukas Haigermoser, ale zgłoszonych jest już ponad 50 uczestników. 

Każdy będzie miał łącznie 8 minut aby wyczarować na falach najbardziej spektakularne, kreatywne, a zarazem trudne figury i triki. Oceniany będzie styl, techniczny stopień trudności ale też płynne przejście z jednej figury do drugiej podczas całości występu. 

Oficjalny trening przed mistrzostwami odbędzie się w piątek, 16. września,  a kwalifikacje rozpoczną się w sobotę od godz. 9.00. Finały podczas których dowiemy się komu przypadnie tytuł pierwszego austriackiego mistrza w młodej historii river surfingu, o godz. 16.00

Na kibiców czeka moc sportowych emocji, program muzyczny oraz strefa chill out.

Kilka dni po wiedeńskich zmaganiach odbędą się w Portugalii tradycyjne Mistrzostwa Austrii w surfowaniu tym razem już na wodach morskich.

Mistrzostwa Austrii w river surfingu
Wiedeń/ Schwarzenbergplatz, 
17.09.2016 od godz. 9.00


fot. kreitner&partner
fot. kreitner&partner

fot. kreitner&partner
fot. kreitner&partner


Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |