Pierwsze zajęcia kielczan przed drugą częścią sezonu

Pierwsze zajęcia kielczan...
Ruszyły przygotowania Vive Tauronu Kielce do drugiej części sezonu.

Pod okiem drugiego trenera, Tomasza Strząbały pracę rozpoczęło ośmiu zawodników, którzy nie uczestniczą w Mistrzostwach Świata: Krzysztof Lijewski, Karol Bielecki, Michał Jurecki, Mateusz Kus, Sławomir Szmal, Darko Djukić, Dean Bombac i Branko Vujović. W środę do grupy trenującej w Kielcach dołączy także Uros Zorman.

Zajęcia rozpoczęły się od rozgrzewki poprowadzonej przez trenera odnowy biologicznej, Tomasza Mgłośka. Następnie zawodnicy odbyli trening biegowy i przenieśli się na siłownię. Pierwszy trening w Nowym Roku trwał ponad półtorej godziny - Przez najbliższe trzy tygodnie będziemy pracować pod kątem przygotowania fizycznego do bardzo ważnych meczów, które czekają nas w drugiej części sezonu. Skupimy się na pracy pod kątem siły, wytrzyymałości i sprawności specjalnej. W miarę gotowy do wykonywania wszystkiego z zespołem jest Michał Jurecki. Po pierwszych zajęciach będziemy rozmawiać z powracającym po urazie Deanem Bombacem i podejmiemy decyzję jak z nim pracować - mówił podczas pierwszych zajęć, drugi trener Tomasz Strząbała. 

Zawodnicy wrócili do pracy dokładnie po miesiącu rozbratu z piłką ręczna - Bardzo nam się przydał ten okres. Teraz "głodni" pracy i gry przystępujemy do treningów - powiedział w rozmowie z dziennikarzami, Mateusz Kus. - Przez ten czas odpoczywałem z rodziną - powiedział na początku treningu, Krzysztof Lijewski. Popularny "Lijek" po raz pierwszy weźmie udział w styczniowym okresie przygotowawczym do drugiej części sezonu - Pierwszy raz jestem w takiej sytuacji. Mamy program treningowy na najbliższy okres i będziemy go realizować "krok po kroku". Na pewno czeka nas dużo ciężkiej pracy. 

"Zielone światło" do treningów od lekarza otrzymał Michał Jurecki. Zawodnik będzie w miarę możliwości brał udział w większości ćwiczeń z zespołem, ale oczywiście nadal musi trenować z dużą uwagą na dłoń, która była operowana niemal dokładnie miesiąc temu. 

Pierwszy mecz po MŚ drużyna z Kielc rozegra 2 lutego na wyjeździe z Piotrkowianiem Piotrków Trybunalski.
Zobacz także:
W tym tygodniu poznamy medalistów PGNiG Superligi! Pierwszy ćwierćfinał dla Azotów Stal ponownie triumfuje po rzutach karnych! PGE Vive lepsze o trzynaście oczek od szczecinian Czas na Derby! - zapowiedź 27. serii PGNiG Superligi Velux EHF Liga Mistrzów: Vive Tauron wygrywa z MOL-Pick Szeged!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |