Pierwszy akcent Enea Challenge Poznań za nami

Pierwszy akcent Enea...
Enea Challenge KIDS Triathlon oraz Enea Challenge Family Run udanie rozpoczęły poznańskie święto sportu.

W piątkowych zawodach wzięło udział ponad 230 sportowców, którzy rywalizowali nad Jeziorem Maltańskim, czyli w miejscu niedzielnych Mistrzostw Europy na dystansie długim ETU.

Piątek, 22 lipca, był swoistą rozgrzewką przed triathlonowymi emocjami, które już jutro rozpoczną się do rywalizacji na dystansie sprinterskim oraz olimpijskim. Jako pierwsi sportowe szlaki przetarli najmłodsi, którzy aktywnie spędzili czas podczas Enea Challenge KIDS Triathlon. Ponad 120 młodych pasjonatów sportu wzięło udział w tradycyjnej już rywalizacji. Mali sportowcy zmierzyli się w czterech kategoriach wiekowych - najmłodsi mieli do pokonania duathlon, a trzy kolejne grupy wiekowe rywalizowały w triathlonie.

Ostatnim sportowym akcentem dnia był start dwóch imprez towarzyszących - Enea Challenge Women’s Run oraz Enea Challenge Family Run. W oby imprezach biegowych wystartowało niemal 90 zawodników. Podczas Enea Challenge Women’s Run panie pokonały 5,4 km, natomiast podczas Enea Challenge Family Run dystans był odpowiednio dwukrotnie dłuższy.

Szczegółowe wyniki piątkowych rywalizacji można znaleźć na stronie: http://sts-timing.pl/event/challenge-poznan/ 

W sobotę na starcie stanie ok. 3000 zawodników, którzy będą rywalizować w triathlonie na dystansie sprinterskim oraz olimpijskim. Dodatkowo o godzinie 22:00 nad Jeziorem Maltańskim odbędzie się Bieg Nocny.

Więcej informacji na temat imprezy można znaleźć na stronie: www.challenge-poznan.pl
Zobacz także:
Enea Challenge Poznań - Mistrzostwa Europy w Triathlonie imprezą roku 2016 Ewa Bugdoł w Poznaniu wprowadziła polski triathlon do elity Bieg, który rozświetli noc i koncert Reni Jusis atrakcjami Enea Challenge Poznań Zdrowo, smacznie i bezpiecznie już dziś na poznańskiej Cytadeli! Enea Tri Tour 2016 napędzana mocą marki Volvo

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |