Pierwszy dzień zmagań w malowniczych Charzykowach za triathlonistami

Ogłoszony najlepszym debiutem 2015 r. Marbruk Triathlon Charzykowy przywitał triathlonistów słoneczną pogodą i malowniczymi trasami.

Triathlonowy weekend rozpoczął się już w piątek duathlonem (bieg, jazda na rowerze i ponownie bieg) i biegiem familijnym. W sobotę wystartował szybki dystans sprinterski oraz wymagająca połówka i sztafety na dystansie 56,5 km. Dopisała zarówno publiczność, jak i sami triathloniści, którzy dumnie kończyli rywalizację w strefie finiszera mijając napis „Ukończyć znaczy zwyciężyć”. Taki właśnie jest triathlon. 

Na dystansie sprinterskim Marbruk Triathlon Charzykowy okazał się imprezą, którą z sukcesem zakończył  Paweł Miziarski z Redy. Pokonał on najkrótszy dystans triathlonowy w czasie 1:02:16, drugi okazał się być Wojciech Grądzki z Giżycka z czasem 1:03:31, podium zamknął Adam Kaczmarek z Gdyni z czasem 1:03:49. Najszybsza wśród Pań okazała się Marta Nagórka z Kosakowa z czasem 1:16:51.

Wyniki znajdują się pod linkiem: http://live.sts-timing.pl/charzykowy2016/index.php?dystans=1

O godzinie 11 wystartował dystans średni oraz sztafety na dystansie 56,5 km. Do rywalizacji na wymagającej połówce stanęło blisko 200 triathlonistów, wśród których najlepszy okazał się Bartosz Banach (4:10:36). Natomiast podium uzupełnili Bartłomiej Pawełczak (4:15:55) oraz Leopold Kaftański (4:17:13). Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się Ewelina Nowak, która zawody zakończyła z czasem 5:02:18.

To nie koniec rywalizacji w malowniczych „Charzykach” - weekend z triathlonem trwa nadal, niedziela to najbardziej popularny dystans 56,5 km.

Także w niedzielę na terenie imprezy możliwość honorowego oddawania krwi w ramach ogólnopolskiej „Akcji Krew”. Specjalny krwiobus będzie dostępny od godziny 11.  

Endu Sport to organizator i założyciel największego w Polsce cyklu imprez triathlonowych - Enea Tri Tour, w którym wzięło udział blisko 6000 zawodników. To także organizator kultowej imprezy w Sierakowie oraz zeszłorocznych debiutów triathlonowych, takich jak: Szczecin czy Kołobrzeg. Endu Sport jest autorem sukcesu największej imprezy triathlonowej w Poznaniu, która od 2015 roku stała się częścią światowego cyklu imprez Challenge Family. Firma otrzymała także licencję na organizację Mistrzostw Europy w triathlonie w 2016 r. właśnie w Poznaniu. 


Zobacz także:
Marbruk Triathlon Charzykowy z rekordową frekwencją! Najlepsza debiutancka impreza zeszłego sezonu wraca z nowościami Triathlon debiutuje w Charzykowach

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |