Piknik w ramach Narodowego Dnia Sportu 2016

Fundacja Zwalcz Nudę zaprasza na Piknik w ramach czwartej edycji Narodowego Dnia Sportu, który odbędzie się 1 października na Błoniach Stadionu PGE Narodowego.

Narodowy Dzień Sportu to wyjątkowy dzień w roku, kiedy chcemy zwrócić uwagę na wszystkich, którzy kochają sport. Razem chcemy pokazać jak wielu Polaków żyje aktywnie. Tego dnia w kilkuset najważniejszych placówkach sportowych w Polsce organizowany jest dzień otwarty. Polacy będą mogli nieodpłatnie korzystać ze specjalnie zorganizowanych treningów z wielu dyscyplin sportowych, a część z nich będzie mogła odbyć trening z największymi sławami polskiego sportu - mistrzami i olimpijczykami.

- Narodowy Dzień Sportu dedykowany jest dla każdego. Jeżeli rozpoczynasz przygodę ze sportem - udział w NDS pomoże Ci znaleźć odpowiednią dyscyplinę. Jeżeli uprawiasz sport rekreacyjnie - podpowiemy Ci jak poprawiać wyniki i rozwijać umiejętności, a także jak zachować bezpieczeństwo i prawidłowo się odżywiać - mówi Krystyna Radkowska, prezes Fundacji Zwalcz Nudę.

Największym wydarzeniem w ramach tegorocznej edycji Narodowego Dnia Sportu będzie PIKNIK, który będzie miał miejsce na błoniach stadionu PGE Narodowego w Warszawie w godzinach 12.00-16.00.

Atrakcje sportowe przygotują m. in. Fundacja Zwalcz Nudę - organizator, Polski Związek Sumo, Polski Związek Bokserski, Polski Związek Podnoszenia Ciężarów, Polski Związek Tenisowy, Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych "Start", Polski Związek Sportów Wrotkarskich, Akademicki Związek Sportowy, Aeroklub Polski, Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking, Aeroklub Polski, Warszawskie Stowarzyszenie Rolkarskie POLSKATER, Martes Sport, SOCATOTS Warszawa, Gimnastyczny Warszawski Klub Sportowy AJSEDORA. Partnerzy Narodowego Dnia Sportu gwarantują moc atrakcji: symulator lotów, treningi w kilkudziesięciu dyscyplinach sportowych, dmuchańce, fotobudki, gokarty, spotkania z gwiazdami sportu, a to tylko na dobry początek.

Jedną z największych atrakcji Pikniku będzie strefa "Podziel się Kilometrem". Akcja polega na zachęcaniu Polaków do pomagania innym. Zgodnie z propagowanym hasłem, zadaniem każdej osoby, która odwiedzi strefę "Podziel się kilometrem", będzie pokonanie przynajmniej jednego kilometra na mechanicznej bieżni, orbitreku, ergometrze lub rowerku. Dzięki specjalnemu przystosowaniu tej strefy dla potrzeb dzieci, akcja "Podziel się kilometrem" jest przeznaczona dla całych rodzin, które wspólnie mogą zbierać środki na charytatywny cel. Za każdy przebiegnięty kilometr podczas Narodowego Dnia Sportu 2016, PZU przeznaczy 10 złotych na Stowarzyszenie "Polskie Amazonki Ruch Społeczny". Do akcji włączyć się może absolutnie każdy. W tym roku realizowana będzie ona w trakcie kilkunastu imprez związanych z bieganiem, sportem i zdrowym trybem życia w tym podczas NDS.

W tym roku Piknik będzie nie lada gratką również dla motomaniaków ponieważ odbędzie się na nim premierowy pokaz samochodu, który wprowadza nowe standardy TOYOTY C-HR samochodu roku 2017 oraz konkurs - WYGRAJ TOYOTĘ CHR NA ROK. Goście i uczestnicy Pikniku będą mieli możliwość zapoznania się ze wszystkimi modelami hybrydowymi marki Toyota. Będzie też możliwość skorzystania z darmowych jazd testowych wybranego, dowolnego przez siebie modelu Toyoty, a dzieci spróbują swoich sił na gokartach.

W strefie Marets Sport obędzie się rodzinna sztafeta oraz gimnastyk a w kamizelkach obciążeniowych. "Aktywna Strefa Nordic Walking"  przeprowadzi warsztaty ruchowe z techniki nordic walking oraz power walking, przeprowadzane przez wykwalifikowanych trenerów. Dzięki Aeroklubowi Polskiemu będziecie mogli sprawdzić się w roli pilota w symulatorze lotów. Zumba dla dzieci i dorosłych, konkursy sprawnościowe prowadzone przez trenerów personalnych, pomiar składu ciała za pomocą TANITY - to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez siłownię Total Fitness. Szkoła Jazdy Autek Autek spożyciu alkoholu. Na stanowisku Avonu czekają na Was porady kosmetyczne, zaś każde dziecko będzie mogło zrobić sobie zabawny zmywalny tatuaż. Będzie również możliwość otrzymania zaproszeń do Złotych Tarasów na testowanie produktów.  Instruktor Egurrola Dance Studio prosto ze sceny poprowadzi animacje taneczne dla dzieci i dorosłych, zaś Hotel Blue Diamond Active SPA przygotowuje specjalną strefę dla dzieci! Zespół z Empik School przygotuje krótkie lekcje dla dzieci - oczywiście - w języku angielskim, poruszające tematykę sportu. W strefue TacTic Games odbędzie się międzypokoleniowy plenerowy turniej gry w Mollky z nagrodami.   Mnóstwo atrakcji dla najmłodszych przygotowali również pozostali partnerzy. W strefie Loopy Ball czeka świetna zabawa z piłkami bumpers, na Pikniku pojawi się również Rybka Mini Mini!

Ponadto, na terenie pikniku będzie można sprawdzić się na ściance wspinaczkowej, ergometrach wioślarskich, wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami, skorzystać z darmowych porad dietetyka oraz wielu innych atrakcji. W strefie zdrowia Stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny (PARS) wraz z marką Panache zaproszą uczestników pikniku do podjęcia próby pobicia światowego rekordu Guinnessa w samobadaniu piersi - inicjatywa rozpocznie obchody miesiąca profilaktyki raka piersi. Udział w biciu rekordu weźmie gość specjalny - Beata Sadowska - ambasadorka kampanii profilaktycznej "DOTYKAM=WYGRYWAM".

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.narodowydziensportu.pl.


Zobacz także:
Z minitoru na PGE Narodowy Pojedynek mistrzów - Chalidow vs Mańkowski walką wieczoru KSW Colosseum Piąta obrona pasa na PGE Narodowym, Gamrot kolejnym mistrzem na KSW Colosseum Kleber Koike Erbst powalczy o pas KSW z Marcinem Wrzoskiem na PGE Narodowym Blisko dwa miliony gości na PGE Narodowym w 2016 roku Marcin Wójcik rywalem Narkuna na gali KSW na PGE Narodowym

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |