Pilanki wygrywają z Grot Budowlanymi Łódź

Pilanki wygrywają z Grot...
Zawodniczki Enei PTPS Piła w zaległym meczu 21. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet pokonały 3:2 Grot Budowlanych Łódź.

Pierwszego seta lepiej rozpoczęły siatkarki przyjezdnych. Łodzianki bardzo skutecznie grały w bloku, a w ataku dobrze prezentowała się Kaja Grobelna. Pilanki starały się nawiązać walkę jednak, ani czas wzięty prze trenera Jacka Pasińskiego, ani wprowadzone zmiany nie pomogły im odwrócić losów premierowej partii.

Drugi set wyglądał dużo lepiej w wykonaniu siatkarek z Piły. Skuteczne ataki Dajany Bosković oraz dobra gra w przyjęciu pozwoliły zawodniczkom z Wielkopolski wypracować przewagę. Podopieczne trenera Kryształowicza nie składały jednak broni i starały się wyrównać stan seta. Końcówka należała jednak do Enei PTPS Piła, która wygrała seta do 20.

Po dziesięciominutowej przerwie seta lepiej rozpoczeły budowlane. Skuteczna gra w ataku Agnieszki Kąkolewskiej oraz dobra gra w bloku pozwoliła przyjezdnym wyjść na kilkupunktowe prowadzenie. Pilanki po czasie wziętym przez trenera Pasińskiego zaczęły gonić rywalki. Udało się w końcówce seta wyrównać stan meczu na 22, jednak zabrakło trochę chłodnej głowy i z wygranej w tym secie cieszyły się siatkarki z Łodzi.

Czwartego seta oba zespoły rozpoczęły bardzo agresywnie. Siatkarki z Łodzi chciały wygrać mecz za trzy punkty, a pilanki powalczyć o tie-breaka. W zespole z Piły ponownie dobrze prezentowała się Dajana Bosković. Pilanki skutecznie broniły się i po woli zaczynały zwiększać przewagę nad rywalkami. Końcówka seta była bardzo wyrównana jednak tym razem to zawodniczki  z Wielkopolski zachowały większy spokój i wygrały do 20.

W tie-breaku pilanki były nie do zatrzymania. Przyjezdne nie potrafiły w żaden sposób zatrzymać siatkarek Jacka Pasińskiego, które pewnie kroczyły po zwycięstwo w tym meczu. Ostatecznie pilanki wygrały piątego seta do 8, cały mecz 3:2 i zmniejszyły swoją stratę do czwartego miejsca w tabeli do trzech punktów.

Enea PTPS Piła - Grot Budowlani Łódź 3:2 (18:25, 25:20, 22:25, 25:20, 15:8)

MVP: Karolina Różycka

Pewne zwycięstwo ŁKS-u Commercecon we Wrocławiu ORLEN Liga: sobota dniem zwycięstw drużyn z Łodzi! ORLEN Liga: PTPS Piła wywalcza punkt w konfrontacji z wiceliderem!