Piłka ręczna z największym skokiem zainteresowania

Piłka ręczna z...
Piłka ręczna jest na 4-tym miejscu w rankingu najpopularniejszych dyscyplin sportowych w Polsce. Dyscyplina ta odnotowała największy skok popularności w ciągu ostatnich dwóch lat.

Podczas gdy jeszcze w 2013 roku zajmowała 9-te miejsce w rankingu, w 2014 i 2015 roku - plasowała się na czwartej pozycji, tuż za „żelazną trójką”: piłką nożną, siatkówką i skokami narciarskimi - wynika z najnowszego badania Sponsoring Monitor ARC Rynek i Opinia.

Sukcesy polskich szczypiornistów istotnie wpłynęły na popularność piłki ręcznej wśród Polaków. Blisko połowa dorosłych Polaków (46%) deklaruje zainteresowanie piłką ręczną.

„Piłka ręczna przez wiele lat znajdowała się raczej pod koniec rankingu 10 najpopularniejszych dyscyplin sportowych. Przez kilka lat była mniej popularna od boksu, Formuły 1 czy walk MMA. Jednak ta sytuacja zmieniła się po bardzo dobrym występie naszych szczypiornistów w Danii na Mistrzostwach Europy w styczniu 2014 roku. Wówczas kibice przekonali się, że emocje, jakich potrafią im dostarczyć szczypiorniści są niemal takie jak te dostarczane przez siatkarzy czy skoczków narciarskich. Wówczas piłka ręczna trafiła do czołówki rankingu i wszystko wskazuje na to, że tam na jakiś czas pozostanie. Jednocześnie, w kontekście rozpoczynających się lada moment Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn i biorąc pod uwagę fakt, że w tym sezonie Polacy nie odnoszą sukcesów ani w skokach narciarskich ani w narciarstwie biegowym, można się spodziewać, że rozgrywki te mogą zgromadzić przed telewizorami wiele milionów Polaków” - komentuje Michał Piechocki z ARC Rynek i Opinia. 
Zobacz także:
Robert Lewandowski rankingowo

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |