Piłkarze Lechii Gdańsk rozpoczęli treningi przed sezonem 2016/2017

Piłkarze Lechii Gdańsk...
W piątkowy poranek piłkarze Lechii Gdańsk rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu Ekstraklasy. Pierwsze dwa dni to dla Biało-Zielonych testy oraz badania.

Na stadionie przy ul. Traugutta stawili się wszyscy zapowiadani wcześniej zawodnicy. Zabrakło przebywających we Francji Jakuba Wawrzyniaka i Sławomira Peszki, którzy znajdują się w kadrze reprezentacji Polski na turniej Euro 2016. Nie było również Sebastiana Mili i Milosa Krasicia, którzy przylecą do Gdańska w niedzielę i w poniedziałek dołączą do drużyny, która wyruszy na obóz przygotowawczy do Gniewina. Tam obaj pomocnicy Lechii przejdą testy oraz badania. Nieco dłuższy urlop ma natomiast Mateusz Bąk, który występował w rozgrywkach trzeciej ligi, której sezon zakończył się 4 czerwca. Z kolei Neven Marković oraz Rudinilson nie są brani pod uwagę przy ustalaniu kadry zespołu, który w poniedziałek wyjedzie na zgrupowanie.

- Pierwszą część piątkowych testów stanowiło badanie FMS, służące ocenie funkcjonalnej oraz określenia ram treningu siłowego i prewencyjnego - wyjaśnił trener przygotowania fizycznego Lechii Michał Adamczewski.

Kolejną fazą testów będzie test szybkościowy, który ze względu na niekorzystne warunki pogodowe odbędzie się w zamkniętym pomieszczeniu na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Z kolei w sobotę gracze Biało-Zielonych zostaną poddani badaniom wydolnościowym.

Lista piłkarzy obecnych na pierwszym treningu Lechii Gdańsk przed sezonem 2016/2017:

Łukasz Budziłek, Adam Buksa, Michał Chrapek, Adam Chrzanowski, Adam Dźwigała, Lukas Haraslin, Milen Gamakov, Gerson, Rafał Janicki, Miłosz Kałahur, Martin Kobylański, Aleksandar Kovacević, Grzegorz Kuświk, Juliusz Letniowski, Daniel Łukasik, Przemysław Macierzyński, Michał Mak, Tomasz Makowski, Mario Maloca, Vanja Milinković-Savić, Flavio Paixao, Marco Paixao, Bartłomiej Pawłowski, Damian Podleśny, Paweł Stolarski, Piotr Wiśniewski, Grzegorz Wojtkowiak
Zobacz także:
Mateusz Lewandowski od 1 lipca w Lechii Gdańsk Lechia Gdańsk i klinika Swissmed zadbają o serca kibiców Janusz Melaniuk dyrektorem sportowym Lechii Gdańsk Ariel Borysiuk zagra w Lechii Gdańsk Sparing: siedem bramek w Belek, Lechia wygrywa z Terekiem Plan zimowych przygotowań Lechii Gdańsk

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |