Piłkarze Lechii wsparli akcję "Anioły Idą Do Szkoły"

Piłkarze Lechii wsparli...
Pierwszy września zbliża się wielkimi krokami. To czas, aby zaopatrzyć się w niezbędne przybory szkolne. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na zakup nowych zeszytów, plecaków czy kredek.

Lechia Gdańsk razem z LOTTO Ekstraklasą, Stowarzyszeniem „Piękne Anioły” i Stowarzyszeniem Kibiców Lechii Gdańsk „Lwy Północy” organizuje wielką zbiórkę przyborów szkolnych na meczu z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza.

To pierwszy raz, kiedy w akcję „Anioły Idą Do Szkoły” włączają się wszystkie kluby z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, a kibice Lechii Gdańsk już nie raz pokazali, że hasło „Cała Lechia Zawsze Razem” to nie są puste słowa. 

- Stowarzyszenie Piękne Anioły stawia sobie za cel pomoc dzieciom dorastającym w szczególnie trudnych warunkach. Chcemy uczynić ich świat bardziej kolorowym i radosnym - przywrócić im dzieciństwo, dlatego co roku w sierpniu przeprowadzamy akcję pod nazwą „Anioły idą do szkoły”. Przez cały miesiąc organizujemy zbiórki artykułów szkolnych, aby potem obdarować nimi najbardziej potrzebujące dzieci. Kulminacja nastąpi w ostatni weekend sierpnia, kiedy dzięki współpracy z Ekstraklasą S.A. dołączą do niej kluby LOTTO Ekstraklasy wraz z swoimi kibicami - mówi Agata Kowalska ze Stowarzyszenie Piękne Anioły.

Przykład idzie z góry. Dlatego też na początek, na zakupy do jednego z gdańskich supermarketów udali się piłkarze Biało-Zielonych. Sebastian Mila, Jakub Wawrzyniak, Grzegorz Kuświk i Miłosz Kałahur za zebrane przez drużynę środki finansowe skompletowali wyprawki dla najbardziej potrzebujących chłopców i dziewczynek z Gdańska i okolic.

W ślad za piłkarzami planuje iść także Stowarzyszenie Kibiców „Lwy Północy”, które podobnie jak zawodnicy Lechii wybiera się na zakupy w celu skompletowania kolejnych dziecięcych wyprawek.  

Kolej na Was drodzy Kibice! Na mecz 7. kolejki LOTTO Ekstraklasy, w którym Biało-Zieloni zmierzą się na Stadionie Energa Gdańsk z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza (niedziela, 28 sierpnia, godzina 18.) przynieście ze sobą zeszyty, plecaki, kredki, ołówki i wszystko to, czego sami potrzebowaliście (a może nadal potrzebujecie?) w czasach szkolnych. Przy bramach stadionowych będą na Was czekali wolontariusze, którzy oprócz wspomnianych wyżej przyborów, przeprowadzą także zbiórkę środków finansowych. Za zgromadzone fundusze zakupione zostaną kolejne niezbędne dzieciom artykuły. Liczy się każdy gest! 

Zbiórka odbywa się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Zobacz także:
Mateusz Lewandowski od 1 lipca w Lechii Gdańsk Lechia Gdańsk i klinika Swissmed zadbają o serca kibiców Janusz Melaniuk dyrektorem sportowym Lechii Gdańsk Ariel Borysiuk zagra w Lechii Gdańsk Sparing: siedem bramek w Belek, Lechia wygrywa z Terekiem Plan zimowych przygotowań Lechii Gdańsk

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |