Piotr Przybecki podsumował pierwszą część sezonu

Piotr Przybecki podsumował...
W środę odbyło się spotkanie trenera Piotra Przybeckiego z przedstawicielami mediów. Trener ORLEN Wisły podsumował ostatnie miesiące pracy w klubie i zdradził plany na okres zimowy. Prezentujemy fragmenty tej konferencji.

- Przychodząc do Wisły zdawałem sobie sprawę z historii tego klubu, jego celów i ambicji – rozpoczął szkoleniowiec Nafciarzy - Ten zespół zmienił się nieco w porównaniu do poprzedniego sezonu. Doszło pięciu nowych zawodników, drużyna została odmłodzona. Można było mieć pewne obawy, jak to wszystko „zaskoczy”, jak to będzie wyglądało na boisku. Początki w naszej lidze mieliśmy trudne, ale widać również było zmęczenie po okresie przygotowawczym. Było to robione celowo, aby złapać formę pod koniec września, kiedy zaczęliśmy grać na dwóch frontach, czyli również na boiskach Ligi Mistrzów.

- Patrząc z perspektywy pięciu miesięcy można być zadowolonym. Oczywiście mieliśmy kilka spotkań, w których mogliśmy osiągnąć więcej. Myślę, że każdy wie, o których spotkaniach mówię. Wiadomo, że w sytuacjach kryzysowych, w tych końcówkach meczów trzeba zachować więcej zimnej krwi, ale jednocześnie uważam, że ten zespół się stale rozwija i szybko uczy. Bardzo mi zależy, żeby ten poziom utrzymać i w przyszłym roku zrobić kolejny krok do przodu.

- W styczniu będzie nas na pewno bardzo mało. Z biegiem czasu będą dołączać kolejni reprezentanci, ale to nie zmienia faktu, że w tym okresie będziemy się posiłkować graczami drugiego zespołu. Treningi zaczynamy od 9 stycznia. Będziemy trenować na miejscu, bo wszystko mamy tutaj zapewnione i nie potrzeba nam żadnych wyjazdów. Ponadto planujemy zagrać 2-3 spotkania kontrolne z Wybrzeżem czy Kwidzynem, ale te tematy pozostają do dogadania. Na pewno te gry będą nam potrzebne przed samym wznowieniem rozgrywek [8 lutego meczem z Gwardią Opole przyp. red.]

- Najlepszy mecz tej części sezonu? Myślę, że ten w Kielcach, gdyż zagraliśmy tam na olbrzymiej intensywności w obronie. Zaangażowanie i charakter chłopaków było widać w każdym elemencie. Pod tym względem ten mecz bardzo mi się podobał w naszym wykonaniu.
Zobacz także:
Velux EHF Liga Mistrzów: Telekom za mocny dla płocczan Marko Tarabochia z nowym kontraktem Velux EHF Liga Mistrzów: Orlen Wisła wygrywa z Bjerringbro-Silkeborgiem! Velux EHF Liga Mistrzów: porażka Orlen Wisły z Flensburgiem PGNiG Superliga: wyjazdowe zwycięstwa Orlen Wisły i Gwardii Adam Borbely zasili szeregi "Nafciarzy"

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |