Piotr Wiśniewski przedłużył kontrakt z Lechią Gdańsk

Piotr Wiśniewski...
Najbardziej doświadczony piłkarz Biało-Zielonych Piotr Wiśniewski przedłużył o rok umowę z klubem.

- Jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu. To najprawdopodobniej mój ostatni kontrakt, bo myślę powoli o zakończeniu piłkarskiej przygody właśnie za rok. Chciałbym w nadchodzącym sezonie odnieść znaczący sukces z Lechią, bo to mój klub - powiedział Wiśniewski, który nieprzerwanie gra w naszym klubie od początku 2005 roku. 

"Wiśnia" jest wychowankiem Wierzycy Starogard Gdański, z której przeszedł do Kaszubii Kościerzyna. To z tego klubu został wytransferowany do Lechii. W Biało-Zielonych barwach rozegrał 236 ligowych meczów, strzelając w nich 42 gole. - Kibicowałem Lechii od dziecka, zawsze chciałem tu grać. Cieszę się, że mogłem zrealizować to marzenie i odnosić z klubem sportowe sukcesy. Awansowaliśmy najpierw na zaplecze ekstraklasy, później do krajowej elity. Od trzech sezonów znajdujemy się w krajowej czołówce, w nadchodzących rozgrywkach chcielibyśmy wreszcie wskoczyć na podium. A może nawet powalczyć o mistrzostwo. Mamy na pewno bardzo dobrą drużynę, zdolną do odnoszenia takich sukcesów. Chciałbym ukoronować moją piłkarską przygodę co najmniej wywalczeniem medalu z Lechią - powiedział Wiśniewski. 

Poprzednia umowa Piotra Wiśniewskiego wygasała 30 czerwca 2016. W środę piłkarz złożył podpis pod nowym rocznym kontraktem, odbierając przy okazji gratulacje od przewodniczącej Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk Agaty Kowalskiej. 

- Piotr jest jedną z ikon naszego klubu, zawodnikiem szanowanym przez kibiców, a przede wszystkim ciągle prezentującym wysokie umiejętności sportowe. Obie strony są zadowolone z faktu przedłużenia przez niego umowy - powiedziała Kowalska. 

- To, że za rok najprawdopodobniej pożegnam się z piłkarskim boiskiem, wcale nie oznacza, że porzuciłem swoje sportowe ambicje. Chcę dobrze przygotować się do sezonu i powalczyć o miejsce w składzie. No i dać kibicom okazję do zaśpiewania piosenki "Hej Wiśnia gol!" - zakończył Wiśniewski. 


Zobacz także:
Mateusz Lewandowski od 1 lipca w Lechii Gdańsk Lechia Gdańsk i klinika Swissmed zadbają o serca kibiców Janusz Melaniuk dyrektorem sportowym Lechii Gdańsk Ariel Borysiuk zagra w Lechii Gdańsk Sparing: siedem bramek w Belek, Lechia wygrywa z Terekiem Plan zimowych przygotowań Lechii Gdańsk

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |