PlusLiga: pewna wygrana Asseco Resovii

PlusLiga: pewna wygrana...
W sobotnim pojedynku 18. kolejki PlusLigi Mistrzowie Polski pewnie pokonali bydgoszczan 3:0 i awansowali na 2. miejsce w tabeli PlusLigi. MVP spotkania został wybrany Krzysztof Ignaczak.

Asseco Resovia Rzeszów - Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (25:22, 25:18, 25:21)

Pierwsza partia tego spotkania rozpoczyna się od wyrównanej walki po obu stronach siatki, po chwili Kurek zagrywa asa, a Penchev wykorzystuje kontrę z lewego skrzydła, 5:3. Jarosz obija blok na prawym skrzydle, Jaeshke myli się w ataku i na I przerwie technicznej Łuczniczka prowadzi 8:7. Klinkenberg zatrzymany jest blokiem przez Kurka, gospodarze wychodzą na prowadzenie, 10:8. Holmes uderza ze środka, po czym zagrywa asa i przy stanie 13:10 o czas prosi trener Makowski. Kurek popisuje się asem serwisowym i Resovia schodzi na II przerwę techniczną prowadząc 16:11. Dwa kolejne oczka padają łupem gości z Bydgoszczy, kolejny błąd rzeszowian, 16:14, o czas prosi trener Kowal. Bydgoszczanie zdobywają kontaktowe oczko, po chwili Tichacek zagrywa asa i przy stanie 20:17 o czas prosi znów trener Makowski. Krzysiek pokazuje się na prawym skrzydle, Ruciak obija blok na lewym skrzydle w kontrze, 20:19. Dobra seria Resovii sprawia, że gospodarze po chwili mają pierwszą piłkę setową, 24:20. Świetny blok bydgoszczan na Penczewie, przy stanie 24:22 o czas prosi trener Kowal. Błąd gości sprawia, że Resovia wygrywa seta 25:22, obejmując prowadzenie w całym meczu 1:0.

Zmobilizowani rzeszowianie bardzo dobrze rozpoczynają drugiego seta, szybo wychodzą na prowadzenie, 6:2. Na I przerwie technicznej na tablicy wyników widnieje rezultat 8:3. Jaeshke pokazuje się w ataku z VI strefy, przy stanie 11:5 o czas prosi trener Makowski. Ze środka uderza Holmes, Jurkiewicz popełnia błąd podwójnego odbicia, 15:9. Holmes stawia pojedynczy blok i na II przerwie technicznej Mistrzowie Polski prowadzą 16:9. Dwa kolejne oczka padają łupem Łuczniczki i o czas prosi Andrzej Kowal, 16:11. Piłkę przechodząc wykorzystuje Dryja, Jaeshke uderza p rękach rywali i powiększa się przewaga gospodarzy, przy stanie 23:17 o czas prosi trener Makowski. Ostatecznie Mistrzowie Polski wygrywają seta 25:19, obejmując prowadzenie w całym meczu 2:0.

Trzeci set tego spotkania rozpoczyna się od prowadzenia ekipy z Rzeszowa 3:0, o czas prosi trener Makowski. Wiese kończy atak z lewego skrzydła, na I przerwie technicznej Resovia prowadzi 8:3. Jaeshke uderza w antenkę,  mnożą się błędy gospodarzy i przy stanie 10:8 o czas prosi tym razem Andrzej Kowal. Po powrocie na parkiet Ruciak zagrywa asa, punktową zagrywką odpowiada również Jaeshke, 13:9. Świetna akcja Bartosza Kurka, na II przerwie technicznej na tablicy wyników widnieje rezultat 16:12. Po wznowieniu gry Ruciak wykorzystuje kontrę z lewego skrzydła obijając blok, jednak Kosok psuje serwis, 17:14. Z VI strefy uderza Wiese, kolejne kontry wykorzystują goście, przy stanie 19:17 o czas prosi trener Kowal. Kolejne oczko dla Bydgoszczy, po chwili Lyneel obija blok, 21:19. Radke posyła piłkę na aut, kolejny błąd ekipy Łuczniczki, 23:20. Skuteczny blok gospodarzy sprawia, że mamy pierwszą piłkę meczową, 24:20. Lyneel kończy mecz, Resovia wygrywa seta 25:21, a cały mecz 3:0.

PlusLiga: PGE Skra wygrywa z Jastrzębskim Węglem po tie-breaku PlusLiga: Zaksa wygrywa z Indykpolem w hicie 24. kolejki PlusLiga: pięciosetowy bój w Katowicach dla Asseco Resovii PlusLiga: PGE Skra pokonuje Cerrad Czarnych po tie-breaku PlusLiga: zwycięstwo Lotosu Trefla w Warszawie PlusLiga: hit 22. kolejki na Podpromiu dla Jastrzębskiego Węgla!