Podium Pucharu Słowacji w kolarstwie przełajowym dla Solus-Miśkowicz i Konwy

Podium Pucharu Słowacji w...
Dużym sukcesem zakończył się debiut Katarzyny Solus-Miśkowicz w startach na rowerze przełajowym.

Wracająca po kontuzji zawodniczka drużyny Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, stanęła na trzecim stopniu podium Pucharu Słowacji. W tych samych zawodach jej kolega z zespołu, Marek Konwa zajął 2. miejsce w Elicie. 

W ciągu ostatniego tygodnia zawodnicy drużyny Volkswagen Samochody Użytkowe MTB, wzięli udział w zawodach przełajowych rozgrywanych u naszych południowych sąsiadów. Był to rozgrywany w ubiegły czwartek Puchar Czech o randze UCI C1 oraz sobotni Puchar Słowacji. Marek Konwa oprócz 2 miejsca na Słowacji  wywalczył 11. miejsce w Elicie w niezwykle silnie osadzonych czeskich zawodach. Borykająca się od dłuższego czasu z kontuzją Katarzyna Solus-Miśkowicz, wróciła na trasy w imponującym stylu, od razu wskakując na podium zawodów na Słowacji. Poza wymienioną dwójką, starty zaliczył również Marceli Bogusławski, który zajął odpowiednio; 5. miejsce w klasyfikacji U23 Pucharu Czech oraz 2. miejsce w U23 Pucharu Słowacji. 

Komentarz Marcelego Bogusławskiego z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team (Puchar Czech: 22. miejsce w Elicie, 5 w U23 Puchar Słowacji: 4. miejsce w Elicie oraz 2 w U23)

Puchar Czech C1 (czwartek):

W miniony czwartek wystartowałem na kolejnej edycji Pucharu Czech tym razem z wyższą rangą UCI C1 w miejscowości Slany. Runda była typowo przełajowa - nie zabrakło przeszkód, podbiegów oraz dużego błota. Poziom był bardzo wysoki przez większą rangę wyścigu. Morderczy wyścig kończę na 22 miejscu w Elicie oraz 5 w U23.

Puchar Słowacji (sobota):

W sobotę start w Pucharze Słowacji również na bardzo ciężkiej rundzie przez duże opady deszczu. Od startu starałem się jechać z przodu, lecz po drugiej rundzie tempo było już dla mnie za wysokie i odpuściłem. Wyścig kończę na 4 miejscu w elicie oraz 2 w U23.

Komentarze Marka Konwy z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team (Puchar Czech: 11. miejsce w Elicie, Puchar Słowacji: 2. miejsce)

Puchar Czech C1 (czwartek):

Kolejny Toi Toi Cup w czeskich Slanach za nami tym razem wyższej rangi, bo UCI C1 dlatego też zjechało się trochę dobrych zawodników z krainy Beneluxu :) Ciężka błotnista trasa z krótkimi sztywnymi podjazdami dawała mocno popalić w godzinnym wyścigu! Początkowo jechałem w najlepszej dziesiątce, jednak ostatecznie ukończyłem wyścig na 11 pozycji w Elicie. 

Puchar Słowacji (Sobota):

Dziś wystartowaliśmy na Pucharze Słowacji. Ciekawa techniczna trasa i opady deszczu w trakcie wyścigu zafundowały nam niezłe ściganie:) Mocne tempo od początku ustawiło stawkę praktycznie już do mety! Kilka rund jechałem razem z mistrzem Słowacji Martinem Haringiem, tego dnia jednak był lepiej dysponowany ode mnie zdecydowanie wygrywając na swoim podwórku. Dla mnie 2 miejsce to kolejne podium w tym sezonie na zawodach zagranicznych!

Komentarze Katarzyny Solus-Miśkowicz z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team (Puchar Słowacji: 3. miejsce)
Puchar Słowacji (Sobota):

Wyścig na Słowacji to mój debiut na rowerze przełajowym i w tego typu zawodach (pomijając nieudany start w tamtym roku). Wydawać by się mogło, że CX to "prawie" MTB albo "prawie" szosa w terenie, ale to zupełnie coś innego. Jeszcze nie wiem, czy lubię to czy nie... wiem jedno: jest ciężko :). Za tydzień kolejny start. Trzymajcie kciuki ;)


fot. Jarosław Swoboda
fot. Jarosław Swoboda

fot. Jarosław Swoboda
fot. Jarosław Swoboda

fot. Jarosław Swoboda
fot. Jarosław Swoboda

Zobacz także:
Rower na siłowni to nie to samo co w terenie! Marek Konwa kończy sezon przełajowy dobrym startem na Mistrzostwach Świata w Luksemburgu Udany występ Marka Konwy w przełajowych zawodach Pucharu Świata w Holandii Konwa i Bogusławski mistrzami Polski, Solus-Miśkowicz z tytułem wicemistrzowskim Katarzyna Solus-Miśkowicz kończy rok na podium zawodów kolarstwa przełajowego w Czechach Marek Konwa zwycięzcą zawodów Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym w Katowicach

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |