Podium na Nurburgring

Teodor Myszkowski i Andrzej Lewandowski mogą mówić o bardzo udanym weekendzie na niemieckim torze wyścigowym Nurburgring w pucharze Lamborghini Blancpain Super Trofeo.

Zawodnicy zespołu GT3 Poland uplasowali się w sobotnim wyścigu na 4 pozycji, a niedzielę zakończyli wielkim sukcesem, zajmując 2 miejsce na podium w klasie AM, tym samym na dwa wyścigi przed światowym finałem w Valencii zajmują 3 miejsce w klasyfikacji rocznej.

Początek weekendu w górach Eifel należał jednak do Rafała Mikruta i Grzegorza Moczulskiego, którzy wykonali świetną pracę podczas kwalifikacji osiągając wysokie miejsce startowe. Ostatecznie w wyścigu nr 1 zajęli 11 miejsce w klasie AM. Wyścig nr 2 to niestety awaria, która wyeliminowała zespół z dalszej jazdy.

- Z Nurburgring wracamy bardzo zadowoleni - mówi Bartosz Opioła, manager zespołu GT3 Poland. Andrzej i Teodor znaleźli się na 2 miejscu w niedzielnym wyścigu, co przybliża ich do historycznego sukcesu w Lamborghini Blancpain Super Trofeo. Po sobocie duet z samochodu o numerze 5 znajdował się nawet na 1 miejscu w rocznej klasyfikacji. Ostatecznie po Nurburgringu przed finałem w Valencii Andrzej i Teodor zajmują 3 pozycję i mają szansę na zdobycie 1miejsca. Różnica punktowa to tylko 7 punktów. Grzegorz i Rafał zanotowali 11 miejsce. Drugi wyścig okazał się jednak pechowy. Awaria w Lamborghini wyeliminowała z dalszej jazdy ekipę Lamborghini Huracan nr 21. Już pod koniec listopada zapraszamy na wielki finał w którym pojawią się zawodnicy z Lamborghini Asia i USA.

Po udanym weekendzie w Lamborghini Blancpain SuperTrofeo ekipa GT3 Poland wybiera się w najbliższy weekend na finałowe rundy Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe na węgierski tor Hungaroring, gdzie oprócz Huracanów kibice zobaczą najlepszych kierowców serii DTM.


Zobacz także:
GT3 Poland na podium Lamborghini Blancpain Lexus RC F GT3 2017 zadebiutuje na Nurburgring GT3 Poland z Wicemistrzem Porsche Finał Porsche Cup na Hungaroringu Zielone piekło z GT3 Poland

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |