Podsumowanie III rundy Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej

Podsumowanie III rundy...
III rundę PEŻ 2016 wygrywa zespół AZS Politechniki Gdańskiej pod wodzą Tymona Sadowskiego.

Prowadzący do tej pory w całej lidze, MBSW Rainmaker Giżycko, zajmuje przedostatnie miejsce w regatach, przez co w klasyfikacji generalnej spada na 4 tabeli! Na drugim miejscu plasuje się załoga Yacht Clubu REWA, a podium zamyka zespół MOS Iława.

Przy okazji sobotnich wyścigów klasy 49er, na nieco zmienionej trasie, odbyła się III runda Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. Gdynia zafundowała nam wielkie emocje. W sobotę rozegrano w sumie osiemnaście wyścigów, więc drugi flight był niepełny. Było dużo niespodzianek! Po pierwszym flight’cie (13 wyścigów) zdecydowanie prowadziła załoga Tymona Sadowskiego. Równie dobrze prezentowała się lokalna załoga - Yacht Clubu Rewa. Taką samą liczbę punktów otrzymały MOS i GKŻ. Zaskoczeniem była słaba dyspozycja lidera klasyfikacji generalnej MBSW Rainmaker Giżycko, który zajął przedostatnie miejsce. Również obrońcy tytułu z Sopotu nie popisali się swoim występem, zajmując zaledwie jedno miejsce wyżej niż od kolegów z Mazur. 

Jednak w niedzielę zabrakło wiatru. Część zawodników ligi musiała wykazać się wielką cierpliwością, niestety nienagrodzoną. Z powodu słabych warunków pogodowych komisja sędziowska nie przeprowadziła żadnego wyścigu, a to oznacza, że była zmuszona do anulowania, aż sześciu wyścigów i cofnięcia się do wyników z pierwszej serii. 

Ostatecznie o godzinie 16:00 komisja podjęła decyzję o zakończeniu regat w efekcie czego zwycięzcami została załoga AZS Politechniki Gdańskiej w składzie Tymon Sadowski, Kacper Olszewski, Jan Chudzik, Sławek Plichta. Sensacyjnie na drugim miejscu załoga, która do tej pory zamykała tabelę Ligi, czyli Baltic Trans Yacht Club Rewa pod wodzą Macieja Twarowskiego, a na trzecim Sailing Event MOS Iława Karola Górskiego.

- Cieszymy się bardzo, że udało nam się wygrać te regaty. Są to tak naprawdę pierwsze zawody, które udało nam się wygrać w całej Ekstraklasie. Pierwszy dzień był wymagający, trudno było się ścigać  z innymi zawodnikami. Bardzo trudne warunki wiatrowe panowały na akwenie, na szczęście udało nam się podejmować w miarę trafne decyzję, dzięki czemu wygraliśmy regaty. W Sopocie będziemy walczyć do końca, bo w takiej formule regat tak naprawdę wszystko jest możliwe - komentuje Tymon Sadowski, AZS Politechnika Gdańska.

Ceremonia wręczenia medali i nagród III rundy Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej odbyła się wspólnie z uroczystością regat 49er Grand Prix Gdynia. Finał już w połowie sierpnia w Sopocie. 

Wyniki III rundy Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej:

1. AZS PG 15 pkt
2. YC REWA 16 pkt
3. MOS 18 pkt
4. GKŻ 18 pkt
5. SZTORM 21 pkt
6. JKKP 22 pkt
7. JKW 22 pkt
8. AWF K. 23 pkt
9. JKM GRYF 24 pkt
10. PMT TŻR 24 pkt
11. YCS 25 pkt
12. MBSW 26 pkt
13. DŻYGIT 31 pkt


fot. Robert Hajduk
fot. Robert Hajduk

fot. Robert Hajduk
fot. Robert HajdukZobacz także:
Finał Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej 2016 już w najbliższy weekend w Sopocie! Polska Ekstraklasa Żeglarska po raz pierwszy w Gdyni! Yacht Club Sopot zwycięża pierwsze, historyczne rozgrywki Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej MOS Iława zwycięża trzecią rundę Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej III runda Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej (zapowiedź)

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |