Polacy Mistrzami Europy w slalomach!

Polacy Mistrzami Europy w...
W hiszpańskim Bornos dobiegła końca rywalizacja w II Slalomowych Mistrzostwach Europy. Polacy zostali Mistrzami Europy w slalomach motoparalotniowych!

Polska reprezentacja zdobyła w sumie pięć medali - jeden brązowy, dwa srebrne i drużynowe złoto. Już od 4 lat Polacy są najlepsi w slalomach motoparalotniowych w Europie i na świecie!

Zakończyły się II EPSC Bornos Hiszpania - Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Europy. To były trudne zawody rozgrywane w nowej formule. Wszystkie konkurencje rozgrywano między pylonami ustawionymi na wodzie. Wprowadzone zostały nowe zadania: pomiędzy 8 pylonami, zakręt 3600 z dotknięciem „stabilem” wody, oraz swooping (jeżdżenie nogami po wodzie). Polska reprezentacja w sumie zdobyła na tych mistrzostwach pięć medali: 1 brązowy Bartka Nowickiego w klasie PF1, 3 srebrne - sztafeta w składzie Bartosz Nowicki, Wojciech Bógdał, Piotr Ficek, Krzysztof Romicki i dwa medale indywidualne Wojtka Bógdała w klasach PF1 i PL1. Polska reprezentacja obroniła też tytuł Drużynowych Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzów Europy, wyprzedzając pilotów francuskich i hiszpańskich. Już od 4 lat Polacy są najlepsi w slalomach motoparalotniowych w Europie i na świecie! 

Wojtek Bógdał kolejny raz udowodnił że jest czołowym pilotem - został potrójnym Wicemistrzem Europy! Do srebrnego medalu w sztafecie, dołożył dwa srebrne medale w kategorii startu z nóg i wózków. Przy czym w klasie PF1 startował pierwszy raz. Bartek Nowicki w klasyfikacjach był najwyżej uplasowanym polskim pilotem. Jego brązowy medal w klasie PF1 jest olbrzymim sukcesem. 

Wszyscy nasi piloci punktowali w klasyfikacji narodowej w obydwóch klasach i sztafetach. Do finałów zakwalifikowało się pięciu Polaków w klasie PF1 i trzech w klasie PL1. 

Pawłowi „Lojakowi” Kozarzewskiemu niewiele zabrakło do brązowego medalu w klasie PL1, w której debiutował na tych mistrzostwach. Marcin Bernat i Piotr Ficek punktowali w klasyfikacji narodowej w większości konkurencji. Należy również podkreślić wynik debiutanta Szymona Winklera. Jego 15. miejsce to dobry prognostyk na przyszłość. 

Teraz nasi zawodnicy wracają do kraju i rozpoczynają przygotowania do klasycznych Mistrzostw Świata, które już w sierpniu odbędą się w Anglii.
Zobacz także:
Slalomowe Mistrzostwa Europy w Bornos w Hiszpanii - skład polskiej reprezentacji

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |