Polacy bardziej zainteresowani sportem

Ważne imprezy sportowe istotnie wpływają na wzrost zainteresowania sportem wśród Polaków.

Tym samym oglądalność widowisk sportowych - odsetek osób oglądających takie widowiska wzrósł w okresie maj-sierpień 2016 w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego o 17 punktów procentowych. Najpopularniejszą dyscypliną pozostaje piłka nożna - wynika z badania Sponsoring Monitor przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia.

Zainteresowanie sportem w okresie wiosenno-letnim wzrosło o 7 punktów procentowych. Coraz mniej osób deklaruje, że w ogóle nie interesuje się sportem. 

Ważne wydarzenia sportowe: EURO 2016 oraz Olimpiada w Rio spowodowały, że istotnie wzrosła oglądalność rozgrywek.

Czołówka dyscyplin sportowych trzyma się mocno. Dyscyplinami, które zyskały najbardziej na zainteresowaniu są: piłka nożna oraz lekkoatletyka. 

Wyniki naszego badania wyraźnie pokazują, że istotny jest wpływ dużych imprez sportowych - takich jak EURO 2016 czy Olimpiada w Rio na poziom zainteresowania sportem wśród Polaków. Co więcej, tam gdzie mamy szanse na medale - tak jak w przypadku polskiej lekkoatletyki - zainteresowanie rośnie. Z punktu widzenia potencjalnych sponsorów piłka nożna jest bezsprzecznie numerem 1 i jej pozycja się umacnia, jednocześnie jednak jest najbardziej „zatłoczona” jeśli chodzi o ilość sponsorów. Dlatego warto myśleć o innych dyscyplinach, które jeszcze nie są w czołówce, ale zyskują na popularności. Ta fala badania pokazała, że zainteresowanie sportem wśród Polaków jest wyższe. W kolejnych falach dowiemy się, czy jest to skok jednorazowy, związany z ważnymi wydarzeniami sportowymi czy też - czy będzie to stały trend - komentuje dr Adam Czarnecki z ARC Rynek i Opinia.
Zobacz także:
Polacy realistycznie o EURO 2016 Lekkoatletyka w górę, biegi narciarskie w dół - sportowe podsumowanie 2015 roku Piłka ręczna z największym skokiem zainteresowania Robert Lewandowski rankingowo Kamil Stoch dogonił Adama Małysza

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |