Polacy gromią Niemców w historycznym meczu na Agrykoli

Polacy gromią Niemców w...
Wysokim zwycięstwem zakończyło się spotkanie reprezentacji Polski w piłce 6-osobowej z Niemcami. To pierwsze spotkanie polskiej kadry na ojczystej ziemi. Na warszawskiej Agrykoli Polacy wygrali 4:1.

Zgromadzeni na warszawskiej Agrykoli fani mniejszej odmiany piłki nożnej na pewno nie narzekali na brak emocji. Wysoka temperatura nie sprzyjała grze, lecz nie przeszkodziło to zawodnikom stworzyć niemniej gorącą atmosferę na boisku. Największą atrakcją dnia był mecz reprezentacji w piłce nożnej 6-osobowej Polska - Niemcy zorganizowany przez sponsorującą drużynę firmę Fortuna. To pierwszy taki mecz rozgrywany w Polsce przez naszą reprezentację w jej krótkiej historii. 

Spotkanie poprzedziła konferencja prasowa z udziałem selekcjonerów Polski i Niemiec. Obie reprezentacje są w fazie przygotowań do zbliżających się Mistrzostw Europy na Węgrzech, które odbędą się już we wrześniu. Mimo towarzyskiego charakteru, mecz zapowiadał się niezwykle poważnie. Selekcjoner piłkarzy zza zachodniej granicy - Marc Müller - zabrał do Warszawy niemalże najmocniejszy skład. 

Niemcy należą do ścisłej europejskiej czołówki (5. miejsce w europejskiej klasyfikacji EMF). Nasi reprezentanci wybiegli na murawę uszczupleni o  zawodników występujących tego dnia w Mistrzostwach Polski Ligi Nike Playarena. Był to wiec prawdziwy test charakteru dla wielu debiutujących kadrowiczów i umiejętności trenerskich dla selekcjonera Klaudiusza Hirscha.

Na szczęście nasi reprezentanci nie przestraszyli się bardziej doświadczonych rywali i wiedzeni przez charyzmatycznego trenera pokusili się o niespodziankę. Pewna wygrana 4:1 (1:0) po golach Bartosza Glińskiego, Bartłomieja Dębickiego, Mateusza Marciszko i Krzysztofa Elsnera daje nadzieję na emocjonujące Mistrzostwa Europy.

Mając do dyspozycji wszystkich obecnych zawodników oraz najlepszych piłkarzy zakończonych Mistrzostw Ligi Nike Playarena, trener Hirsch może śmiało myśleć o medalu tej imprezy. Polski obóz nie ukrywa z resztą, że taki właśnie jest cel podróży na Węgry. „Myślę, że taki może być jedyny cel udziału w takiej imprezie. Zawsze powtarzam, żeby mierzyć wysoko, więc nie będę ukrywał, że na Mistrzostwa Europy jedziemy po zwycięstwo” - mówił polski selekcjoner na przedmeczowej konferencji prasowej.

Rozgrywające się w tle spotkania Polaków z Niemcami Mistrzostwa Ligi Nike Playarena zdominowały ekipy z Łodzi. Spośród 16 najlepszych ekip w Polsce do drugiej fazy turnieju awansowały 3 drużyny z tego miasta, a finalnie zwycięsko z turnieju wyszła ekipa Flying Cater-Group Łódź. Łodzianie okazali się bezkonkurencyjni wygrywając wszystkie mecze od fazy grupowej po sam wielki finał. Łódzka ekipa zapewniła sobie tym samym udział w następnej edycji EMF Champions League. Co ciekawe, fazy grupowej nie przeszedł nasz drugi reprezentant w tych elitarnych rozgrywkach, zwycięzca Fortuna Pucharu Polski - warszawski zespół Gloria Victis. Na swoją obronę Warszawianie mogą podać fakt, że zeszłoroczny mistrz - Dynamik Herring Toruń również odpadł w fazie grupowej. Pokazuje to, że piłka nożna w wydaniu 6-osobowym w naszym kraju wciąż się rozwija i żaden mistrz nie może spać spokojnie przed kolejną edycją.


Zobacz także:
ME U-20: zwycięski początek Polek! IE Baku 2015: awans polskich siatkarek do półfinału! MŚ Katar 2015: Polacy rozpoczynają od porażki! El. ME 2016: sensacja na Stadionie Narodowym! El. MŚ: pierwsze starcie dla Polski!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |