Polacy realistycznie o EURO 2016

Polacy realistycznie o EURO...
54% Polaków wierzy, że polska reprezentacja na EURO 2016 co najmniej wyjdzie z fazy grupowej. Na finał liczy 4% Polaków, a co piąty nie ma zdania - wynika z sondażu ARC Rynek i Opinia.

Mężczyźni nieco bardziej optymistycznie podchodzą do szans polskiej reprezentacji na EURO 2016 niż kobiety. Aż 57% z nich wierzy, że nasza reprezentacja co najmniej wyjdzie z fazy grupowej, podczas gdy w przypadku kobiet ten odsetek wynosi 51%. Kobiety też częściej deklarują, że nie mają zdania na ten temat, co może wynikać z mniejszego zainteresowania piłką nożna i rozgrywkami EURO.

Patrząc na grupy wiekowe - najmniej ufne są respondenci osoby powyżej 35 roku życia, jednocześnie osoby najstarsze częściej wskazują, że nie mają na ten temat zdania. Co piąty respondent w wieku 15-24 lat wierzy, że polska reprezentacja ma szanse na półfinał lub finał.

Wśród grup, które najczęściej wybrały odpowiedź „Nie wiem/ trudno powiedzieć” znaleźli się mieszkańcy wsi oraz respondenci z wykształceniem podstawowym. Z kolei osoby z wyższym wykształceniem w najmniejszym stopniu wierzą w sukces polskiej reprezentacji - aż 38% z nich twierdzi, że Polska nie wyjdzie nawet z fazy grupowej.

„Polacy są podzieleni w kwestiach szans polskiej reprezentacji na EURO 2016. Jest grupa osób, które wierzą, że tym razem Polska wyjdzie z fazy grupowej i zawalczy o więcej, jednak wiele osób nie wierzy w taki rozwój wypadków. Charakterystyczne jest to, że pełni wiary są ludzie młodsi” - komentuje Adam Czarnecki z ARC Rynek i Opinia.

Informacja o badaniu

Badanie zostało przeprowadzone przez ARC Rynek i Opinia metodą CAWI (ankiety online na epanel.pl) w dniach 6-9.06.2016 na reprezentatywnej (ze względu na: płeć, wiek, wykształcenie, miejsce zamieszkania) grupie Polaków, N=931
Zobacz także:
EHF Euro Szwecja 2016: triumf Norweżek! EHF Euro Szwecja 2016: ambitna gra Polek, ale porażka z Niemkami EHF Euro Szwecja 2016: druga wygrana Francuzek w "polskiej" grupie EHF Euro Szwecja 2016: Słowenki ograły gospodynie! EHF Euro Szwecja 2016: Serbki lepsze od Hiszpanek! EHF Euro Szwecja 2016: druga porażka Polek

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |