Poligon Czarne czeka

Poligon Czarne czeka
Trasy w okolicy miejscowości Czarne w woj. pomorskim czekają już na przyjazd zawodników rywalizujących w ramach Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych oraz pucharów Polski - samochodów terenowych oraz motocykli i quadów.

Poligon, na którym zazwyczaj ćwiczą czołgiści to doskonałe miejsce do rywalizacji cross country.

Czołowe ekipy (nie tylko z Polski!) spotkają się w Czarnem po raz drugi, pierwsza edycja Baja Czarne odbyła się w ubiegłym roku i zebrała bardzo pochlebne opinie dotyczące doboru i przygotowania trasy oraz organizacji. W regionie tym rajdy terenowe odbywały się już jednak dużo wcześniej - były to imprezy dla amatorów.

Rajd rozpocznie się od uroczystego startu w centrum Czarnego (wcześniej zawodnicy będą musieli przejść odbiór administracyjny i badanie kontrolne). Mamy nadzieję, że w tym roku również zawodników na trasę wypuszczał będzie osobiście Burmistrz Czarnego - Piotr Zabrocki. Następnie zawodnicy wyruszą na krótki odcinek specjalny - prolog.

To wszystko co przygotowane zostało na piątek, 10 czerwca. W sobotę zawodnicy rywalizować będą na odcinku Brem mierzącym 64,6 km - wszyscy pokonają go dwukrotnie, co razem z prologiem da 134,8 km ścigania.

Przypominamy, że 2 czerwca o 24.00 mija pierwszy termin zgłoszeń - od piątku wpisowe będzie nieco wyższe.
Zobacz także:
Rajd krótki, ale z charakterem Kurz i duże prędkości w Baja Czarne Cross-country w stylu WRC

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |