Polki powalczą o brąz AMŚ w unihokeju

Reprezentacja Polski kobiet zagra w sobotę mecz o brązowy medal rozgrywanych w Łodzi Akademickich Mistrzostw Świata w unihokeju. Z kolei męski zespół jest bliski zajęcia piątej lokaty.

Polki musiały w piątek rozegrać dwa mecze - rano bez większych problemów pokonały w ćwierćfinale Singapur 7:1, a w wieczornym półfinale nie sprostały Czeszkom, przegrywając 2:14. - Czechy to jest zespół z tzw. TOP4, czyli jedna z czterech najlepszych drużyn na świecie. Fizycznie są na pewno lepiej od nas przygotowani i mają wyższe umiejętności. Ale grałyśmy odważnie, miałyśmy sporo sytuacji, ale brakło nam skuteczności - mówiła Jagoda Wieczorek, druga trener polskiej reprezentacji.

Biało-czerwone w sobotę o godz. 9 rano zmierzą się w spotkaniu o brązowy medal z drużyną Szwecji. - To też jest bardzo silny zespół, ale myślę, że w tym turnieju mamy z nimi równe szanse. Postaramy się osiągnąć jak najwięcej - powiedziała Agnieszka Timek, najlepsza zawodniczka polskiej drużyny w piątkowym półfinale.

Swój pierwszy mecz w walce o miejsca 5-7 rozegrała męska reprezentacja Polski. Biało-czerwoni bez trudu pokonali Singapur 8:1. - Byliśmy faworytem i nie zawiedliśmy. Zagraliśmy nieźle i postaramy się jutro zapewnić sobie piąte miejsce w turnieju - mówił Jakub Sujkowski, wybrany najlepszym graczem polskiej drużyny.

Trener Marek Przygocki był zadowolony z postawy drużyny. - Siedem goli różnicy może cieszyć. Trochę szkoda, że nie udało nam się awansować do czwórki, bo mam wrażenie, że była na to szansa. Trzeba jednak przyznać, że Słowacy byli zespołem lepszym - mówił selekcjoner biało-czerwonych.

Akademickie Mistrzostwa Świata w unihokeju, które organizuje AZS Politechniki Łódzkiej, zakończą się w sobotę. Impreza jest jedną z trzech tej rangi w tym roku w Polsce – we wrześniu w Białej Podlaskiej odbędą się Akademickie Mistrzostwa Świata w podnoszeniu ciężarów, a w październiku w Łodzi Akademickie Mistrzostwa Świata cheerleaderek.     

Akademickie Mistrzostwa Świata w unihokeju, Łódź 2018:

Turniej kobiet:

1/4 finału:

Polska - Singapur 7:1 (2:0, 4:0, 1:1)

Bramki dla Polski: Katarzyna Rogala 3, Weronik Noga 2, Justyna Krzywak, Marta Chudyszewicz po 1

Szwecja - Japonia 18:1

1/2 finału:

Polska - Czechy 2:14 (0:4, 1:3, 1:7)

Bramki dla Polski: Katarzyna Rogala, Klaudia Szelzchen

Polska (w obu meczach): Klaudia Jachymiak, Dominika Marzec - Agnieszka Timek, Justyna Krzywak, Katarzyna Rogala, Agnieszka Kozanecka, Karolina Rozmus - Olga Rokicka, Klaudia Szelzchen, Anna Borkowska, Weronika Noga, Karolina Węgrzyn - Daria Drzymała, Maja Mazur, Agata Arendarczyk, Patrycja Gurgul, Laura Łącka - Karolina Damps, Marta Chudyszewicz, Katarzyna Pabis. 

Trenerzy: Christer Bertilsson i Jagoda Wieczorek. 

Finlandia - Szwecja 5:3

Sobota, 30.06

O 3. miejsce:

Polska - Szwecja (godz. 9, hala Zatoka Sportu)

O 5. miejsce:

Singapur - Japonia (11.15, hala MOSiR)

O 1. miejsce:

Czechy - Finlandia (15, ZS)

Turniej mężczyzn:

O miejsca 5-7:

Polska - Japonia 8:1 (3:0, 1:0, 4:1)

Bramki dla Polski: Michał Fryzlewicz 2, Michał Lubański, Mateusz Turwon, Michał Sieńko, Jakub Sujkowski, Michał Kozubal, Robert Krawczyk po 1 

Polska: Maciej Ignatowski, Krzysztof Burda – Michał Lubański, Dawid Skura, Michał Kozubal, Michał Sieńko, Łukasz Widurski - Michał Fryzlewicz, Mateusz Turwon, Jakub Szal, Artur Tylka, Dawid Korpan – Jakub Sujkowski,Michał Skura, Robert Krawczyk, Miron Łata, Rafał Guzek - Rafał Deska. 

Trenerzy: Marek Przygocki i Roman Twerdyk.

Półfinały:

Szwajcaria - Finlandia 6:3
Czechy - Słowacja 8:1

Sobota, 30.06

O miejsca 5-7:

Singapur - Japonia (8.30, MOSiR)
Polska - Singapur (14, MOSiR)

O 3. miejsce:

Finlandia - Słowacja (12, ZS)

O 1. miejsce:

Szwajcaria - Czechy (18, ZS)


Zobacz także:
Akademickie MŚ w unihokeju: porażki polskich drużyn Akademickie MŚ w unihokeju: Polska pokonała w Łodzi Singapur W Łodzi rozpoczęły się Akademickie Mistrzostwa Świata w unihokeju

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |