Polscy żużlowcy trenowali w górach

Polscy żużlowcy trenowali...
Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Patryk Dudek i Piotr Pawlicki zakończyli pobyt na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Szklarskiej Porębie.

Czwórka polskich reprezentantów, którzy wystartują w tegorocznym cyklu Grand Prix jest zdania, iż wysiłek włożony w ćwiczenia zaprocentuje na torze.

Ich poczynania na stoku oraz w sali gimnastycznej śledziła kamera PZMtv. Jak polscy reprezentanci w cyklu Grand Prix oceniają pobyt w Szklarskiej Porębie?

- Poznałem dużo nowych ćwiczeń, wywiozłem ze zgrupowania cenne doświadczenia - powiedział Maciej Janowski, który mocno zmienił się w ostatnim okresie pod względem fizycznym (waga, kolor włosów). - PGE Narodowy w tamtym roku przysporzył nam wiele emocji. Jestem przekonany, że w tym roku cały stadion będzie biało-czerwony. Nasza piątka - bo do tego grona dołączy jeszcze ktoś z dziką kartą - powalczy o podium - dodał.

W Szklarskiej Porębie zawodnicy przygotowywali się nie tylko do trudnego sezonu w cyklu Grand Prix, który zostanie zainaugurowany 29 kwietnia w słoweńskim Krsko, ale także do rywalizacji w rozgrywkach ligowych oraz Drużynowym Pucharze Świata.

- Przyjechaliśmy, żeby fajnie przepracować czas, w tydzień nie da się przygotować do sezonu, trzeba poświęcić temu wiele miesięcy, ja dużo zmieniłem w swoich przygotowaniach w stosunku do sezonu 2016 - powiedział Piotr Pawlicki.

Rozgrywki PGE Ekstraligi ruszają 16 i 17 kwietnia. Niecały miesiąc później, czyli 13 maja czeka nas drugi turniej Grand Prix w sezonie 2017 - na PGE Narodowym w Warszawie. - Wszystkie treningi były dobrze zorganizowane przez trenerów. Nudy nie było i teraz czekamy już tylko na to, aby w marcu spróbować pierwszych startów na torze - przyznał Bartosz Zmarzlik. - Jesteśmy na tym etapie, że ciężki trening przyda się nam w trudach nadchodzącego sezonu - dodał Patryk Dudek.

Bilety na 2017 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland ciągle można kupować  w punktach sprzedaży bezpośredniej (salony Empik i punkty STS w całej Polsce), a także za pośrednictwem strony https://kupbilet.pl/sgp2017.

Zobacz film - TUTAJ


Zobacz także:
Krzysztof Kasprzak z dziką kartą w Warszawie Normalny obywatel Zmarzlik

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |