Polska Ekstraklasa Żeglarska po raz pierwszy w Gdyni!

Polska Ekstraklasa...
Ligowa rywalizacja o tytuł Klubowego Mistrza Polski po raz pierwszy zawita do Gdyni i rozgrywana będzie równolegle z prestiżową imprezą 49er Grand Prix Gdynia.

Trzynaście zespołów klubowych z całej Polski, poza walką o krajowy prymat, powalczy również o kwalifikację do Żeglarskiej Ligi Mistrzów, w której udział bierze już szesnaście państw z całego świata.

- Mimo, że ostatnio reprezentuję uczestniczący w rozgrywkach Yacht Club Sopot, to jako wychowanek gdyńskich klubów cieszę się, że Liga zawitała właśnie do Gdyni, a tym bardziej, że będzie rozgrywana równolegle z niezwykle widowiskowymi regatami 49era - podkreśla Rafał Sawicki, współorganizator zawodów.

Walka o zwycięstwo w trzeciej rundzie zapowiada się niezwykle emocjonująco. 

W Świnoujściu wygrała załoga Amica JKKP pod wodzą Patryka Zbroi. W klasyfikacji generalnej na czele pozostał zespół MBSW Rainmaker Giżycko minimalnie wyprzedzając DTP PMT TZR Szczecin i Amica JKKP Kamień Pomorski. Zmagania będzie można oglądać w sobotę i niedzielę od godziny 10.00. Serdecznie zapraszamy!

Kalendarz regat Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej w sezonie 2016:

14-15.05.2016 - Szczecin 
25-26.06.2016 - Świnoujście 
23-24.07.2016 - Gdynia 
13-14.08.2016 - Sopot 
Zobacz także:
Finał Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej 2016 już w najbliższy weekend w Sopocie! Podsumowanie III rundy Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej Yacht Club Sopot zwycięża pierwsze, historyczne rozgrywki Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej MOS Iława zwycięża trzecią rundę Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej III runda Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej (zapowiedź)

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |