Polskie latanie świętuje kolejne sukcesy!

Po doskonałym występie polskich skoczków narciarskich, sukcesy świętuje Polska Reprezentacja w Indoor Skydivingu.

Indoor Skydiving to latanie z wykorzystaniem własnego ciała w tunelu aerodynamicznym, który dzięki potężnym silnikom jest w stanie wygenerować prędkość powietrza do 300km/h. Takie tunele funkcjonują już we Wrocławiu, Warszawie, Lesznie i Katowicach, natomiast w Gdańsku, rozpoczęła się już budowa najnowocześniejszej i najwyższej tego typu konstrukcji.

W dniach 1-3 Luty 2018, w słonecznej Hiszpanii odbywały się już piąte, znane na całym świecie zawody The Wind Games.

Polska Reprezentacja nie dała szans przeciwnikom!

Team Vipers, Andrzej Sołtyk i Josh Ruiz-Velasco, zdobywcy Pucharu Świata i aktualni Mistrzowie Świata, z orzełkiem na piersi kolejny raz udowodnili swój talent zdobywając ZŁOTO dla Polski w kategorii D2W.

Jako Team Nemesis, Andrzej i Josh wraz z młodymi zawodniczkami z Singapuru, Kyra Poh i Yixuan Choo wywalczyli kolejne złoto w czwórkach dynamicznych, czyli D4W!

Szesnastoletni Andrzej, był bliski zdobycia trzeciego złotego medalu, jednak zmęczenie startami w pozostałych konkurencjach dało o sobie znać i w finałowej rundzie przegrał z reprezentantem gospodarzy Cesarem Rico o 0,2 sekundy kończąc Solo Speed-a na drugiej pozycji.

Team Vipers (Andrzej i Josh) zdołali nas już przyzwyczaić do sukcesów, natomiast prawdziwym zaskoczeniem, był wynik naszej reprezentacji w kategorii VFS  (Vertical Formation Skydiving). Jeszcze nigdy, żadna drużyna z Polski nie stanęła tak wysoko na podium w tej kategorii!

Team SkyRiders (Maciej Michalak, Waldemar Suwiński, Adrian Suwiński, Marcin Seń), którzy w tym roku zdobyli dla Polski ZŁOTY medal, zgodnie twierdzą, że to dopiero początek ich drogi i mimo przeciwności nic ich nie zatrzyma w drodze na szczyt. „Kolejny etap? World Cup of Indoor Skydiving w Bahrajnie pod koniec tego roku” dodaje Waldemar Suwiński, kapitan drużyny SkyRiders.

Jako sukces należy również potraktować występ polskich zawodniczek w kategorii Freestyle. Maja Kuczyńska zdobyła brązowy medal w kategorii Solo Freestyle, natomiast w kategorii Junior doskonałe czwarte miejsca zajęła Krysia Wnuk tuż przed piątą Kingą Bałą.

II Puchar Świata w Indoor Skydivingu we Flyspot Warszawa! Polska wybrana organizatorem Pucharu Świata w Indoor Skydivingu 2016 Polacy Mistrzami Świata w Indoor Skydivingu!