Ponad 210-konna Toyota Yaris zadebiutuje w Genewie

Na zbliżających się targach Geneva International Motor Show (9-19 marca 2017) Toyota zaprezentuje nową, sportową wersję Yarisa z mocnym silnikiem benzynowym.

Wraz z nim Toyota powraca do segmentu hot hatchów. Auto o 3-drzwiowym nadwoziu i silniku 210 KM to ogniwo łączące Yarisa WRC z rynkową linią najpopularniejszego samochodu Toyoty w Europie. Na stoisku Toyoty w Genewie nowy sportowy model zajmie miejsce obok prototypu startującego w Rajdowych Mistrzostwach Świata, który zadebiutuje 19 stycznia w rajdzie Monte Carlo.

W Genewie zostanie zaprezentowany także miejski Yaris po face liftingu. Samochód otrzymał zmodernizowane wnętrze oraz odświeżoną przednią i tylną część nadwozia, nawiązującą do sportowej odmiany. Miejski model Toyoty został poddany także technicznym modyfikacjom poprawiającym komfort jazdy i pewność prowadzenia.  

Wersja hybrydowa otrzyma napęd o większej mocy. Yaris Hybrid, pierwszy samochód hybrydowy w segmencie B, odpowiada za ponad 40% sprzedaży modelu w Europie. Jest to obecnie jeden z najoszczędniejszych i najbardziej ekologicznych samochodów na świecie.


Zobacz także:
Nowości Toyoty podczas Geneva International Motor Show 2017 Jari-Matti Latvala i Juho Hanninen startują w Rajdzie Szwecji Toyotą Yaris WRC Latvala drugi na Rajdzie Monte Carlo - udany debiut Toyoty Debiut Toyoty Yaris WRC oraz pełny skład zespołu TOYOTA GAZOO Racing WRC

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |