Pora na sztafetę maratońską „Ekiden”!

Zabawa, integracja, dwa dni pozytywnych emocji - tak w skrócie można opisać to, co będzie czekać na biegaczy już w najbliższy weekend podczas najbliższego Ekidenu.

Fundacja „Maraton Warszawski” już po raz czternasty ma przyjemność zaprosić biegaczy do drużynowych zmagań w trakcie sportowego pikniku, który jest największą tego typu imprezą w kraju. W tym roku zawody odbędą się w dniach 12-13 maja w Parku Szczęśliwickim. Warto się pośpieszyć, gdyż zostały ostatnie wolne miejsca!

Ekiden to sztafeta maratońska - dystans 42,195 km pokonywany jest przez 6-osobowe drużyny. Ze względu na różne dystanse, które do pokonania mają biegacze (od 5 do 10 km), impreza jest świetną zabawą zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących biegaczy. W tym roku na starcie stanie 800 zespołów. Jest to ostatni dzwonek, aby zapisać się do biegu, gdyż zostało ostatnie 20 miejsc startowych! To jednak nie wszystko! Wielkim zainteresowaniem cieszy się akcja charytatywna #BiegamDobrze, w ramach której zebrano już 130 000 zł. Niestety limit miejsc w ramach tej akcji został już wyczerpany.

Japońska nazwa nie jest przypadkowa, gdyż ten format biegu powstał właśnie w tym azjatyckim kraju. Zawodnicy każdej sztafety będą mieli do pokonania łącznie dystans równy długości maratonu. Pierwszy zawodnik pokonuje odcinek 7,195 km, dwaj następni 10 km, a trzej kolejni - po 5 km. Razem - 42,195 km. W biegu mogą wystartować wyłącznie osoby, które najpóźniej w dniu startu ukończą 15 lat. Jedna osoba może startować tylko na jednej zmianie danej sztafety, dozwolony jest jednak start w kilku drużynach. Bieg w danej sztafecie wiążę się z pokonaniem kolejnego dystansu.

Zawody podzielone są na trzy tury startowe (po ok. 250 drużyn na turę). Podczas XIV Ekidenu prowadzone będą następujące klasyfikacje:

• Klasyfikacja generalna
• Klasyfikacja sztafet charytatywnych zgłoszonych do akcji #BiegamDobrze
• Klasyfikacje dodatkowe - sztafeta może wybrać maksymalnie jedną klasyfikację, w której chce brać udział:
- banków
- firm Ubezpieczeniowych
- Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Sztafet Firmowych
Zobacz także:
Fundacja „Maraton Warszawski” otwiera zapisy na Bieg na Piątkę oraz Sztafetę Maratońską Electrum Ekiden, czyli Maraton Sztafet wysokich lotów ENTRE.PL po raz drugi z rzędu zwycięzcą XII. Ekidenu! Rusza 12. edycja Ekidenu - największego maratonu sztafet w Europie! 35 drużyn przebiegnie Ekiden dla podopiecznych Fundacji Spartanie Dzieciom

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |