Premiera książki „Nienasycony. Robert Lewandowski” Pawła Wilkowicza

Premiera książki...
Jak to się stało, że Robert Lewandowski w ciągu zaledwie sześciu lat z zawodnika trzecioligowego Znicza Pruszków zmienił się w napastnika, który strzela cztery gole Realowi Madryt?

Paweł Wilkowicz, dziennikarz serwisu Sport.pl i jeden z najlepszych polskich dziennikarzy sportowych ujawnia fascynujące kulisy kariery najlepszego polskiego piłkarza w książce „Nienasycony. Robert Lewandowski”, która już jutro – w czwartek, 2 czerwca br. ukaże się nakładem Wydawnictwa Agora. Książkę poleca serwis Sport.pl.

„Nienasycony. Robert Lewandowski” to autoryzowana biografia jednego z największych fenomenów współczesnego futbolu – napastnika, który potrafi w jednym meczu strzelić cztery bramki Realowi Madryt i pobić rekord wszech czasów, strzelając w hicie Bundesligi pięć bramek w dziewięć minut. Dziś Robert Lewandowski jest wymieniany jednym tchem wśród najlepszych napastników świata, tuż obok Lionela Messiego i Cristiano Ronaldo.

Paweł Wilkowicz o swojej książce: 

- Podczas Euro 2016 minie dziesięć lat, od kiedy w Legii orzekli, że nie ma zdrowia do wielkiego futbolu. Nic z niego nie będzie. Jak to się stało, że Robert Lewandowski, chłopak którego od zawsze pociągały dwie rzeczy: strzelanie goli i ryk silników, wygrał z przeznaczeniem? Jak największy chuderlak w dziecięcych drużynach stał się gladiatorem? Jak piłkarz z kraju, którego kluby od 20 lat nie są w stanie przebić się do Ligi Mistrzów, został jednym z najskuteczniejszych strzelców w tych rozgrywkach? Jak zmieniał się w napastnika, który strzela cztery gole Realowi? Jak się w tym czasie zmieniała Polska, nasz futbol, reprezentacja? Jak się rodził zespół, który pokonał Niemców i wywalczył awans do Euro 2016? „Nienasycony” to książka właśnie o tym. O obsesji strzelania goli, o sukcesie i jego cenie. O piłkarzu, który jak mówi jeden z jego przyjaciół, zawsze, gdy gdzieś szedł, to biegł. Bo nienawidzi chodzić. O napastniku, który nie chciał przyjąć do wiadomości, że taka historia nie może się wydarzyć w polskim futbolu.

Więcej o książce można znaleźć na http://nienasycony.sport.pl

Paweł Wilkowicz to jeden z najlepszych polskich dziennikarzy sportowych, w serwisie Sport.pl pracuje od 2013 roku. Multimedialna obsługa igrzysk w Soczi oraz mundialu w Brazylii na Sport.pl, a także szeroko komentowany wywiad z Justyną Kowalczyk o depresji przyniosły mu prestiżowe drugie miejsce w głosowaniu na dziennikarza roku w plebiscycie Grand Press 2014. Za rozmowę z mistrzynią olimpijską w biegach narciarskich Wilkowicz doceniony został zarówno przez branżę dziennikarską (wyróżnienie w 10. edycji Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Wojciechowskiego), jak i studentów dziennikarstwa (Nagroda MediaTory 2014). 

Od 2 czerwca br. książkę „Nienasycony. Robert Lewandowski” będzie można kupić w salonach Empik, księgarniach Matras, w sieciach Media Markt i Saturn oraz w księgarniach, na Kulturalnysklep.pl, pod numerem telefonu 22 555 44 00, a także w formie e-booka na Publio.pl.

Więcej informacji o książkowych nowościach Agory:


Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |