Przedostatni dzień sezonu 2016

Najbliższa niedziela będzie przedostatnim dniem sezonu wyścigowego 2016 na Torze Służewiec. W programie przewidzianych jest dziewięć gonitw.

Wstęp na teren wyścigów konnych w ostatnie dwa dni tegorocznego sezonu będzie bezpłatny. Pierwsza gonitwa o godz. 10.00. 

Nadchodząca niedziela to ostatni dzwonek, aby obejrzeć jeszcze w tym roku zmagania koni pełnej krwi angielskiej i czystej krwi arabskiej na warszawskim torze. Szczególnie warto zwrócić uwagę na gonitwy imienne: Nemana, Jesienna, Wikinga i Geparda.

Faworytem gonitwy o Nagrodę Nemana (godz. 10.30) wydaje się trenowany przez Wojciecha Olkowskiego Invincible Gunner. Jeśli w niedzielę wygra pod Martinem Srnecem, będzie to 14. w tym roku zwycięstwo dwuletniego konia z tej stajni. Również interesująca będzie rywalizacja dziewięciu arabów eksterierowych, pięciu ogierów i czterech klaczy, w gonitwie o Nagrodę Wikinga (godz. 11.00). Ciekawie zapowiada się także wyścig o Nagrodę Jesienną. Z grona koni zgłoszonych do tego biegu, który odbędzie się w południe, uwagę przykuwają przede wszystkim zaliczany do czołówki koni starszych, czwarty w Wielkiej Warszawskiej - Newerly, oraz tegoroczny wicederbista - Lebowski. Natomiast w biegu o Nagrodę Geparda (godz. 12:30) pojedynek stoczą bardzo mocne araby z francuskiej hodowli: Shadwan Al Khalediah i Burkan Al Khalediah z końmi reprezentującymi polską hodowlę m.in. Om Darshaaną i Szakurem. Dzień wyścigowy zakończy o godzinie 14.00 gonitwą dla 2-letnich koni II grupy.


Zobacz także:
Sezon 2016 na Torze Służewiec w liczbach Zakończenie Sezonu 2016 na Torze Służewiec Nagrody: Mokotowska, Efforty i Porównawcza Gonitwy o nagrody: Sarmacji, Dżudo i Batyskafa Niespodzianka - Wielką Warszawską wygrał Caccini! Parszywa trzynastka Va Banka

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |