Przystanek Pucharu Świata MTB UCI w szwajcarskim Lenzerheide

Przystanek Pucharu Świata...
W najbliższy weekend ponownie zobaczymy Polaków na trasach Pucharu Świata - rozgrywanego tym razem w Lenzerheide w Szwajcarii 9 i 10 lipca.

Podczas tego przystanku rozegrane zostaną zawody dla kobiet i mężczyzn w konkurencji downhill oraz cross country.

Transmisja live wyścigów w Lanzerheide będzie dostępna wyłącznie na Red Bull TV. Finały zawodów w konkurencji downhill można śledzić na żywo już w sobotę 9 lipca od godziny 14:30. W niedzielę 10 lipca startują finały konkurencji cross country - kobiet od godziny 11:00, oraz mężczyzn od godziny 14:00 - link do transmisji: tutaj

Do końca tegorocznego Pucharu UCI zostały już tylko trzy przystanki. Alpejskie Lanzerheide pojawiło się na mapie zawodów w zeszłym roku - kiedy to przygotowane zostały nowe trasy i zbudowane wymagające przeszkody. 

Wśród mężczyzn w klasyfikacji DHI na prowadzenie wysuwają się Aaron Gwin z USA  oraz Troy Brosnan z Australii.

W klasyfikacji DHI kobiet zdecydowanie prowadzi Rachel Atherton z Wlk. Brytanii, która w tym roku prezentuje wspaniały poziom ustanawiając nowy rekord na trasie przystanku w Leogang.

Z trasą cross country i konkurencją w Szwajcarii zmierzą się nasi zawodnicy z teamu KROSS: Fabian Giger klasyfikowany na liście UCI na świetnym 5 miejscu oraz Bartłomiej Wawak. W klasyfikacji generalnej XCO mężczyzn zdecydowanie prowadzi Nino Schurter ze Szwajcarii. 

Maja Włoszczowska będzie walczyła o miejsce w stawce po dobrym choć bardzo pechowym przejeździe na Mistrzostwach Świata w Czechach. Na tej samej szwajcarskiej trasie w zeszłym roku Maja zajęła szóste miejsce. Klasyfikacje generalną UCI MTB otwiera Annika Langvad z Danii, Maja jest na bardzo wysokim 3 miejscu.

W ramach Pucharu Świata MTB UCI rozgrywanych jest dwanaście wyścigów cross-country (6 XCO mężczyzn i 6 XCO kobiet) oraz 7 wyścigów downhill. Do walki na skałach i dirtowych ścieżkach między 10 kwietnia a 4 października staje 129 zespołów z 30 krajów. 


fot. Bartek Woliński / Red...
fot. Bartek Woliński / Red Bull Content Pool

fot. Bartek Woliński / Red...
fot. Bartek Woliński / Red Bull Content Pool

fot. Bartek Woliński / Red...
fot. Bartek Woliński / Red Bull Content Pool

fot. Bartek Woliński / Red...
fot. Bartek Woliński / Red Bull Content Pool


Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |