Puchar EHF: wysoka porażka Vistalu

Puchar EHF: wysoka porażka...
Vistal Gdynia przegrał na wyjeździe z węgierską Albą Fehervar 17:28 w sobotnim meczu I rundy eliminacyjnej Pucharu EHF. Szanse gdynianek na awans do kolejnej rundy są już tylko iluzoryczne.

Zawodniczki Pawła Tetelewskiego nie były faworytkami rywalizacji z dopiero siódmą drużyną poprzdniego sezonu ligi węgierskiej, ale też nie spodziewano się, że w Szekesfehervar Vistal zanotuje tak wysoką klęskę. Madziarki od początku meczu kontrolowały jednak przebieg rywalizacji i zasłużenie zwyciężyły różnicą ponad 10 trafień.

Vistal do przerwy rzucił zaledwie osiem bramek. Alba już na samym starcie przejęła inicjatywę i dość systematycznie powiększała prowadzenie. Po trzydziestu minutach gry było 15:8.

W drugiej połowie gospodynie kontrolowały przebieg rywalizacji. Vistal starał się gonić wynik, ale zawodniczkom brakowało skuteczności, zwłaszcza przy rzutach z drugiej linii. Dość powiedzieć, że rozgrywające rzuciły tylko siedem bramek.

Porażka 17:28 praktycznie rozstrzygnęła losy dwumeczu. Rewanż 18 września w Gdyni.
Zobacz także:
Puchar EHF: Azoty pojadą do Lizbony z pięcioma bramkami zaliczki! Puchar EHF: MKS Selgros wyeliminowany Puchar EHF: nieznaczna porażka lublinianek w Danii PGNiG Superliga kobiet: zwycięstwa Vistalu i Kram Startu PGNiG Superliga kobiet: zwycięstwa MKS-u Selgros i Vistalu Puchar EHF: porażka szczecinianek w pierwszym meczu II rundy

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |