Puchar Kontynentalny w Klingenthal: Pfordte zwycięzcą, Polacy bez punktów

Puchar Kontynentalny w...
Reprezentujący barwy Niemiec Maximilian Pfordte zwyciężył w inauguracyjnych zawodach Pucharu Kontynentalnego w kombinacji rozegranych na Vogtlandarenie oraz 5-kilometrowej trasie.

Niestety, z nie najlepszej strony pokazali się biało-czerwoni - żaden z nich nie zdołał zdobyć punktów. 

Fordte prowadził już po skokach , uzyskując najlepszą odległość w całej stawce - 137,5 metra. Dzięki temu miał dość widoczną, 17-sekundową przewagę nad drugim, Florianem Dagnem z Austrii. Ostatecznie zawodnik naszych zachodnich sąsiadów, mimo uzyskania dopiero 36. na trasie biegu, zwyciężył z przewagą 16,4 sekundy nad będącym po skokach na trzecim miejscu Japończykiem, Go Yamammoto. Ten w serii skoków poszybował 135,5 metra, a na 5 kilometrach wyprzedził rywala z Austrii o niespełna 2 sekundy.

Polacy niestety zawiedli, nie zdobywając punktów, do którego to osiągnięcia nie zbliżył się żaden z nich. Pod koniec piątej dziesiątki zameldowali się Paweł Twardosz i Michał Gut-Chowaniec. Obaj niestety na trasie biegu zaliczyli spadek o kilka pozycji. Początkowo 40. Paweł Twardosz był ostatecznie 47., a 42. po skokach Gut-Chowaniec 48. Polacy poszybowali w swoich próbach odpowiednio 111 oraz 110,5 metra, a czasy biegów to 58. i 60. Jeszcze słabiej zaprezentowali się 57. Paweł Chyc i 59. Wojciech Marusarz trenujący poza kadrami. Zawodnik TS Wisła Zakopane utrzymał miejsce zajmowane po skokach (100 metrów), podobnie jak jego kolega z AZS-u Zakopane (93,5 metra).Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |