Puchar Świata 2015: dramat Polaków, Azzurri na Igrzyskach

Puchar Świata 2015: dramat...
Po niezwykle dramatycznym spotkaniu reprezentanci Polski ulegli Azzurrim 1:3 i stracili szansę na awans na Igrzyska Olimpijskie z Pucharu Świata.

Polska - Włochy 1:3 (24:26, 25:22, 22:25, 19:25)

Polska: Bartosz Kurek 21, Mateusz Bieniek 12, Michał Kubiak 12, Piotr Nowakowski 7, Rafał Buszek 6, Fabian Drzyzga 1, Paweł Zatorski (libero) oraz Mateusz Mika 7, Grzogorz Łomacz 1, Dawid Konarski, Karol Kłos

Włochy: Osmany Juantorena 25, Iwan Zajcew 18, Filippo Lanza 14, Simone Buti 6, Matteo Piano 5, Simone Giannelli 4, Massimo Colaci (libero) oraz Pasquale Sottile, Luca Vettori

Wyrównany początek spotkania, Polacy mają szansę na wyjście na prowadzenie, ale Buti blokuje Bieńka, 6:7. Kurek poprawia ze skrzydła błąd kolegi, ale na pierwszej przerwie technicznej to Azzurri prowadzą 8:7. Po powrocie na boisko Bieniek zagrywa dwa asy, z przyjęciem nie radzi sobie Lanza, 10:8.  Colaci ma duże problemy z przyjęciem, ale Juantorena nabija piłkę na blok i przełamuje niemoc kolegów, 9:10. Skuteczny potrójny blok Polaków na włoskiej kontrze, Drzyzga pewnie kiwa z drugiej piłki. Zajcew efektownie atakuje na pojedynczym bloku, Lanza razi Kurka w przyjęciu i jest remis 13:13. Juantorena punktuje na kontrze i  na drugiej przerwie technicznej Włosi prowadzą 16:14. Po powrocie na boisko utrzymuje się prowadzenie Azzurrich, ale Bieniek ponownie razi rywali serwisami, Kurek kończy piłkę przechodzącą i jest remis 18:18. Zajcew wpada w siatkę w agresywnej próbie bloku i wychodzimy na prowadzenie, 19:18! Juantorena po raz kolejny wyprowadza Włochów z opresji, na boisku pojawia się Vettori, ale psuje serwis, 21:20. Zajcew wykorzystuje dziurę w polskim bloku, po naszej stronie Kurek myli się w ataku po prostej i na prowadzenie wychodzą Włosi, 22:23. Bieniek kończy ze środka, Juantorena po skosie i kolejna setowa dla Włochów, 24:25. Udany atak przyjmującego i Azzurri wygrywają pierwszą partię 26:24.

Po dobrych zagrywkach Juantoreny Włosi wychodzą na prowadzenie 2:0, ich serię przełamuje Kurek, 1:3. Buszek po trzecim podejściu kończy atak na lewym skrzydle, ale następnie blokowany jest Kurek. Nasi zawodnicy mylą się w polu serwisowym i po chwili jest 6:3 dla Włochów. Nowakowski efektownie ze środka siatki, w ataku myli się Zajcew, następnie blokowany jest Juantorena, ale Kubiak wpada w siatkę, 5:7. Kolejny dobry atak Nowakowskiego, następnie as serwisowy Piotrka i na pierwszej przerwie technicznej prowadzimy 8:7! Po powrocie na boisko Kubiak myli się w ataku z szóstej strefy, dobra kontra w wykonaniu Buszka po nieskończonym ataku Piano i wracamy do prowadzenia, 14:13! Atak Lanzy z drugiej linii ze środka Nowakowski punktuje i na drugiej przerwie technicznej jest 16:14 dla naszego zespołu. Po powrocie na boisko Kurek marnuje dwie szansy na wyprowadzenie większej przewagi, 16:15.  Pojedynczy blok Juantoreny na Kurku i jest remis, 16:16. Zajcew uderza po prostej po rękach naszego bloku, Bieniek zapisuje kolejnego asa na swoje konto i znowu prowadzimy, 20:18! Lanza wykorzystuje kontrę na potrójnym bloku po obronie Colaciego i znowu remis, 20:20. Piano w ważnym momencie wykorzystuje krótką, ale przechodzi linię środkową boiska i po challengu punkt na naszą stronę, 21:20! Lanza blokowany i o czas prosi trener Włochów. Błąd Drzyzgi w asekuracji, Kubiak kończy akcję z niezwykle trudnej piłki sytuacyjnej i mamy piłkę setową, 24:22. Juantorena blokowany i wygrywamy drugiego seta 25:22!

Wyrównany początek trzeciej partii, kolejny as serwisowy w wykonaniu Bieńka, Kurek kończy trudną piłkę na kontrze i jest 5:3 dla Polaków! Buszek zagrywa asa na Juantorenie i o czas prosi trener Blengini, 6:3. Lanza przełamuje słabą serię swojego zespołu,  asa na Buszku zagrywa Zajcew, ale kolejną ważną akcję kończy Kurek, 7:5. Kubiak zatrzymany po czytelnej wystawie Drzyzgi, Polacy popełniają błędy, Juantorena to wykorzystuje i Włosi prowadzą na pierwszej przerwie technicznej 8:7. Po powrocie na boisko udana akcja Bieńka, z drugiej strony siatki udany atak Piano. Juantorena obija blok na lewym skrzydle, następnie sprytnie ogrywa nasz blok i Włosi powiększają prowadzenie, 13:10. Atak na czystej siatce Juantoreny po dokładnym przyjęciu Colaciego, Lanza jest blokowany i Polacy zmniejszają dystans, ale przez blok przebija się Zajcew, 15:12. Kubiak nie może skończyć ataku, Drzyzga przebija z piłki przechodzącej na aut i na drugiej przerwie technicznej to Azzurri prowadzą 16:12. Juantorena myli się w ataku  piłki sytuacyjnej, w naszym zespole boisko opuszcza Kubiak, w jego miejsce pojawia się Mika. Nowakowski psuje serwis w ważnym momencie, Gianelli odważnie atakuje z drugiej piłki, 13:18, czas dla trenera Antigi. Mika kiwa z lewego skrzydła nad rękami bloku, ale następnie serwis psuje Drzyzga, 15:19.  Kurek pokazuje się na lewym skrzydle, Mika zagrywa asa i o czas prosi trener Blengini, 17:19. Zajcew uderza po skosie z prawego skrzydła, Buszek przebija się na lewym skrzydle, Kurek kończy przechodzącą po dobrym serwisie Bieńka, 19:21. Kurek nabija piłkę na blok, Zajcew przebija się przez nasz blok i rywale mają piłkę setową, 21:24. Mika technicznie obija blok na lewym skrzydle, seta kończy Zajcew i Włosi wygrywają 25:22 i prowadzą w całym spotkaniu 2:1.

Kurek obija blok, po drugiej stronie siatki taka sama akcja w wykonaniu Lanzy, 1:1. Piano blokuje Bieńka, Mika kończy niezwykle trudną piłkę, Lanza po raz kolejny nie radzi sobie z przyjęciem zagrywki Bieńka, 3:2. Lana zagrywa asa i Włosi wychodzą na prowadzenie 5:4. Szansa na kontrę dla naszych zawodników, ale nieporozumienie p0o wystawie, Kurek atakuje na aut i jest 7:5 dla Azzurrich. Kubiak kiwa po niedokładnym rozegraniu i zdobywa punkt, Juantorena przebija się przez ręce naszych zawodników i 8:6 prowadzą Azzurri. Po powrocie na boisko Bieniek blokowany po zbyt niskim rozegraniu Drzyzgi, następnie blokowany Kurek i jest 6:10, czas dla Antigi. Łomacz zmienia Drzyzgę w naszym zespole, Lanza bez bloku z szóstej strefy. Kubiak kończy techniczny plas, Bieniek zdobywa punkt z krótkiej, 9:11. As serwisowy Kubiaka, Mika obija technicznie blok, 12:13! Piano na czystej siatce, Kurek jest blokowany i przegrywamy 13:16. Po powrocie na boisko nasz atakujący się przełamuje na prawym skrzydle, kiwka Łomacza, 15:16. Gianelli zagrywa asa po taśmie, Kubiak atakuje bez bloku na aut i Włosi powiększają swoje prowadzenie, 15:19. Na boisko wraca Drzyzga, Mika blokowany w ataku z drugiej linii ze środka i jest 21:16 dla Azzurrich. Kubiak sprawia Włochom ogromne problemy w przyjęciu, ale Zajcew mimo to jest skuteczny w ataku, 17:22. Bieniek psuje zagrywkę, Kurek znowu blokowany i piłkę meczową mają Włosi, 18:24. Buszek psuje serwis i Polacy przegrywają czwartego seta 19:25, a cały mecz 1:3.

Puchar Świata 2015: Polacy nie dali szans Australijczykom Puchar Świata 2015: trzysetowe zwycięstwo Polaków Puchar Świata 2015: Polska wiceliderem po pięciu kolejkach Puchar Świata 2015: piąta wygrana z rzędu Polaków! Puchar Świata 2015: awans Polski na drugie miejsce, rekordowy wyczyn Edgara!