Rafał Serafinowicz wygrywa Magure

Dwa zwycięstwa przywiózł z 3 Wyścigu Górskiego Magura Małastowska Rafał Serafinowicz zawodnik zespołu Exact Systems Race & Rally Team, który w miniony weekend startował w 5 i 6 rundzie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

To wielki krok w kierunku zdobycia tytułu Mistrza Polski - mówił po zakończonym wyścigu w okolicach Gorlic kierowca z Lubania. Podczas upalnych zawodów Serafinowicz był bezbłędny. W sobotę pewnie wygrał grupę N i pojawił się na 6 miejscu klasyfikacji generalnej. Podobny wyczyn udało się osiągnąć kierowcy Mitsubishi Lancera Evo X w niedzielnej odsłonie wyścigu na Magurze Małastowskiej.

Dzięki świetnej dyspozycji zespołu Exact Systems Race & Rally Team, ekipa zdobyła też dwukrotnie dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji zespołowej, do czego zdecydowanie przyczynił się swoimi wygranymi Rafał Serafinowicz.

Po 6 rundach jakie do tej pory zostały rozegrane w cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, Rafał zajmuje 1 miejsce w grupie N mając przewagę aż 30 punktów nad 2 w stawce, wielokrotnym Mistrzem Europy Peterem Jureną, który wyprzedza Krzysztofa Derenia w rocznej klasyfikacji.

Przed Serafinowiczem już za tydzień kolejna możliwość zdobycia punktów i rywalizacji z najlepszymi kierowcami podczas Mistrzostw Europy w Limanowej, które rozegrane zostaną na blisko 6 kilometrowym odcinku w dniach 8-10 lipca.

Rafał Serafinowicz:

To był świetny wyścig w moim wykonaniu. Dwa pewne zwycięstwa w grupie N, przybliżają mnie do tytułu Mistrza Polski jaki w tym roku jest moim celem. Mam ku temu wszelkie szanse, ale i muszę pamiętać o pewnej jeździe i skupieniu. Mam świetnie przygotowany samochód - Lancera Evo X, który serwisuje Witek Motorsport. Jestem również mocno zmotywowany do szybkiej jazdy, po technicznych odcinkach. Taki właśnie był wyścig na Magurze Małastowskiej. Szybki, kręty i techniczny. Udało mi się zejść z czasami poniżej 1.40,00 i to już pokazuje poziom mojej jazdy. Od pierwszego podjazdu trzymałem się bisko czołówki klasyfikacji generalnej i ostatecznie zająłem dwukrotnie 6 miejsce tuż za najmocniejszymi samochodami o mocach 600 koni mechanicznych. Sezon układa się po mojej myśli. Z wyścigu na wyścig jadę coraz szybciej, czuję się pewniej przy wysokich prędkościach. Udało się nawet wyprzedzić Mistrza Europy Petera Jurenę w klasyfikacji rocznej. Wypracowana przewaga daje mi dużą pewność siebie. To jednak jest Motorsport i wszystko może się jeszcze zdarzyć. W tym roku trzy razy udało się stanąć na pierwszym stopniu podium i trzy razy byłem drugi. Podczas kolejnych rund będę walczył o zwycięstwa. Chciałbym podziękować naszym partnerom za wsparcie w sezonie 2016: Exact Systems, Control+Rework Service, Work Service, Metabond, Plus, Anex, Monko Coffee, Spark Promotions oraz Moto Flota. Już za tydzień Mistrzostwa Europy w Limanowej, gdzie pojawi się plejada zagranicznych kierowców i na pewno będą musieli przyzwyczaić się do tego, że łatwo skóry nie sprzedam i pojadę na 110% moich możliwości. Chciałbym podziękować też kibicom z Lubania i Siekierczyna, firmie Krims z Lubania, która dba o moje ogumienie oraz oczywiście całej rodzinie.


fot. Arkadiusz Bar
fot. Arkadiusz Bar

fot. Arkadiusz Bar
fot. Arkadiusz Bar

fot. Arkadiusz Bar
fot. Arkadiusz BarZobacz także:
Marcin Wrona na podium Magury ProfiAuto Racing Team po GSMP Magura Wojciech Szulc po GSMP Magura Szepieniec z dubletem na Magurze Tomasz Myszkier wraca do GSMP

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |